Piłka nożna: wszyscy biali robią wrażenie, ale spadają na australijski piorun

Chris Wood nie może się doczekać połączenia z Australią rzutem wolnym. zdjęcie / fotosport.nz

Michael Burgess w Brisbane

Piłka Nożna 1
wszystkie jajka 0

Bardzo blisko – ale jak na razie – do wszystkich jaj.

Nowa Zelandia zaprezentowała imponujący występ w czwartkowy wieczór z Australią, ale przegrała z gospodarzami 1:0 w urzekającym meczu.

Mecz miał echa meczu z Kostaryką w Doha w czerwcu, gdzie jakość i wyniki zespołu All Whites nie zostały w pełni odzwierciedlone na tablicy wyników.

Mimo że w australijskiej karcie są słabsi o 5,50 $, podopieczni Danny’ego Haya zmierzyli się z czymś więcej niż ich osławiony przeciwnik.

Piorunująca piłka szwajcarskiego skrzydłowego Auer Mabille w 32. minucie pokazała różnicę po kontrataku gospodarzy.

Po długim oczekiwaniu na zawody cross-tasmańskie, była to gratka przed 25 392 kibicami na Suncorp Stadium.

Obie strony miały wiele okazji, a Andre de Jong stracił najlepszy wynik z Nowej Zelandii, a Ole Sell umieścił ostatnią próbę Matthew Leakeya z powrotem na słupku.

Biorąc pod uwagę okoliczności, był to obiecujący wysiłek All Whites, który dobrze wróży Eden Park w niedzielę, ponieważ prawdopodobnie rzucą zlewem kuchennym Socceroos ze swoim najsilniejszym składem.

Trudno było wyznaczyć piłkarza wyróżniającego się w Nowej Zelandii, chociaż szczególnie godni uwagi byli Libby Kakas, Matt Garbet i Eli Just, podczas gdy Michael Boxall był genialny na rzadkim początku.

Jedynym negatywnym wynikiem meczu było jawne fizyczne podejście zespołu australijskiego – większość z nich nie została ukarana przez japońskiego sędziego – z Kakasem, Garbetem i Jostem, którzy stawiali sobie za cel kilka cynicznych wyzwań.

All Whites mieli wymagającą konfigurację, a gracze z całego świata spóźniali się na obóz. To wymagało kilku różnych selekcji, z regularnymi Alex Griff, Marco Stamenek i Bill Tuiluma na ławce, podczas gdy Winston Reed odpoczywał na pożegnalnym meczu w Eden Park, aby złagodzić ryzyko wcześniejszego trafienia.

READ  Zespół NZ pobił światowy rekord prędkości na lądzie

Hay wybrał trzy defensywy Tima Payne’a, Boxalla i Nando Bejnakera, z Daine Inghamem i Kakasem na skrzydłach. De Jong, Joe Bell, Garbet i Jost byli kwartetem pomocników, z Chrisem Woodem na czele.

W czerwcu przeciwko Kostaryce wystartowało sześciu graczy, podczas gdy Australia była prawie najsilniejszym składem, a większość z dwóch drużyn odegrała kluczową rolę w kwalifikacjach przeciwko Peru w Doha.

Biali rozpoczęli świetny start, gdy Payne sprawdził bramkarza z 20 metrów w drugiej minucie, po tym jak w porę przejął cios do przodu.

Goście byli szybcy w swoim rytmie i powinni byli otworzyć punktację w 10. minucie, a De Jong nie wykorzystał złotej okazji. Pochodzący z RPA napastnik odbił strzał z pobliskiego słupka, wygrywając wyścig z dzięciołem, po wyczyszczeniu żagla.

To był kosztowny moment, chociaż w swojej obronie De Jong wysiadł z samolotu zaledwie 48 godzin wcześniej.

Payne i Garbet próbowali trafić na bramkę, podczas gdy Kacas wykonał świetny zwrot w polu, ale jego strzał z prawej nogi wykręcił się szeroko.

Australia również miała spore szanse, kiedy Jackson Ervin objął duże prowadzenie z ośmiu metrów po tym, jak Whites nie zdołał wybić rzutu rożnego, a lewy skrzydłowy Mabel uderzył w bramkę po kapitulacji All Whites.

Skrzydłowy Cadiz cały czas wyglądał groźnie i strzelił kluczowego gola w 32. minucie.Błyskotliwe uderzenie z 20 metrów, tuż przy słupku Sale’a, po tym jak Bale stracił piłkę blisko połowy. Bale był trudny dla Bale’a, który cieszył się owocną pierwszą połową i przyczynił się do powstania eleganckich Trójkątów, które wyprodukował zespół Hay.

Biały zespół szukał odpowiedzi i miał dużo piłki w ostatniej trzeciej części, ale dośrodkowania nie znalazły swojego celu. Garbet dobrze komunikował się na odległość, ale tuż przy strażniku, podczas gdy Trent Sainsbury dobrze radził sobie z Woodem, który czaił się na skraju obszaru.

READ  Tablica liderów Masters 2024: aktualizacje na żywo dla US Masters w Augusta

Nowa Zelandia znów była świetna na początku drugiej połowy, z dużą penetracją futbolową, ale brakowało jej jakości w ostatnim dośrodkowaniu. Niestety Beldriever, zwolniony przez schludnego de Jonga, szedł prosto w stronę strażnika, podczas gdy Kacas zachwiał się po długim wtargnięciu na terytorium Australii.

Stamenic (Bell) i Waine (Just) zostali przedstawieni w 65. minucie, a po pięciu minutach Cameron Howison (Garbett), Deklan Wynne (Cacace) i Callum McCowatt (Wood).

McCwat obronił się po wspaniałym wślizgu z sześciu jardów – po dośrodkowaniu Waine’a – podczas gdy rzut wolny Garbetta był zbyt wysoki. Al Sheraa popisał się znakomitą interwencją, by w 85. minucie odepchnąć strzał Leakeya do słupka, po szybkiej kontrze, która okazała się ostatnią szansą dla obu drużyn.