Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwszy homoseksualny gracz NRL mówi, że Manley zbojkotował „złamane mi serce”

Wszechstronna koszulka Manleya wyprzedała się online w ciągu 24 godzin, ponieważ Sea Eagles stanęło w obliczu możliwości, że kilku graczy przerwie mecz ze względu na jej projekt.

Oczekuje się, że Manley potwierdzi we wtorek, że nawet siedmiu graczy opuści czwartkowy mecz z Sydney Roosters, decydując się nie grać w koszulce.

Ten problem nie mógł pojawić się w gorszym momencie ani dla Manleya, ani dla trenera Des Hasslera, ponieważ oba zespoły znajdowały się po obu stronach pierwszej ósemki.

Sea Eagles ogłosili w niedzielę wieczorem, że będą nosić tęczowy wzór na mecz, powszechnie znany z tego, że reprezentuje społeczność LGBTQIA+.

W poniedziałek wieczorem koszula została wyprzedana w sklepie internetowym klubu we wszystkich męskich i damskich rozmiarach, dostępne były tylko małe wersje koszulki.

Dzieje się tak pomimo popularnej koszulki klubowej Pepsi z lat 90. i koszulki społecznościowej, które były noszone w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a wciąż są dostępne w sprzedaży.

Ale projekt nie okazał się popularny wśród członków zespołu.

Decyzja o założeniu koszulki wywołała zamieszanie wśród kilku graczy, którzy twierdzili również, że dowiedzieli się o koszulce tylko w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem i nigdy wcześniej nie konsultowali się z nimi.

Wśród obaw wybranych graczy znajdują się niewygodne pytania, które pojawią się w ich kulturze lub religii z powodu noszenia koszulki.

Problem skłonił zarząd Sea Eagles do długiego spotkania w poniedziałek wieczorem, podczas którego gracze ponownie musieli nosić projekt „wszyscy w lidze”.

Jednak gracze nie zgodzili się na to, ponieważ w meczu przeciwko Kogutom miało zagrać do siedmiu graczy.

Ian Roberts, który został pierwszym graczem ligi rugby, który pojawił się jako wesoły podczas gry dla Manleya w 1995 roku, powiedział, że bunt tego gracza „łamie mi serce”.

Była gwiazda Kanjiro i Sea Eagles powiedziała Sydney’s Daily Telegraph: „To smutne i niewygodne. Jako starszy gej nie jest to niczym niezwykłym. Zastanawiałem się, czy będzie jakaś opozycja religijna. Dlatego myślę, że NRL nigdy nie było w pobliżu „Duma”.

READ  Zwycięstwo Ugly Game 1 nad Celtics ujawnia obawy związane z dzwoniącymi Brooklyn Nets

„Mogę ci obiecać, że słyszał o tym każdy mały dzieciak na północnych wybrzeżach mający do czynienia ze swoją orientacją seksualną”.

Manleyowi brakowało już kilku graczy przed decydującym meczem z ósmymi Kogutami, które w meczu prowadziły tylko z Sea Eagles.

Ben Trbojevic walczy o powrót po wstrząsie mózgu, podczas gdy Sean Kibe kontuzjował ramię w przegranej w zeszłym tygodniu z St. George Illuara.

Tom Trbojevic, Brad Parker, Karl Luton i Morgan Boyle również są kontuzjowani, co oznacza, że ​​Hasler będzie musiał ładnie wyjść ze swojej pierwszej trzydziestki, aby wymienić 23-osobowy skład.

W drodze do domu orły bieliki mają trudne randki z Parramatta, Cronola i Canberra.

Manley jest jedynym klubem, który nosi koszulkę Pride w ten weekend, stając się pierwszą drużyną w 114-letniej historii zawodów, która nosi taki projekt.

Na początku tego roku gracz AFLW Hanin Zareka zdecydował się opuścić Chlebową Rundę zamiast nosić Guernsey Pride Greater Sydney, powołując się na przekonania religijne.