Paula Badosa vs. Jessica Pegula w turnieju WTA 1000

W trzecim ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Miami Badosa (WTA 6) rozpoczęła mecz z Pegulą (WTA 21). Hiszpanka przegrała cztery kolejne gemy oraz zakończyła występ. Ochotnicy mogli obstawiać wyniki meczu na https://gg.bet/pl/tennis.

W ubiegłym roku w Indian Wells Paula Badosa zdobyła największy tytuł w karierze, a Amerykanka dotarła do ćwierćfinału. Środowy mecz trwał zaledwie 18 minut. Amerykańska tenisistka prowadziła 4:1, gdy Badosa postanowiła nie kontynuować gry.

Badosa już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie efektownym returnem, jednak po chwili oddała podanie. Hiszpańska tenisistka nie radziła sobie z utrzymywaniem piłki w korcie, straciła kontrolę nad sytuacją i przegrywała 1:3. Pegula podwyższyła prowadzenie na 4:1 i to spowodowało zakończenie meczu. Po krótkiej konsultacji medycznej Badosa skreczowała.

Dla Peguli jest to drugi z rzędu wygrany mecz po kreczu rywalki. W spotkaniu z Anheliną Kalininą w pierwszym secie Amerykanka zwyciężyła 6:0 i Ukrainka nie kontynuowała gry. Amerykanka osiągnęła drugi półfinał wydarzenia rangi WTA 1000. W ubiegłym sezonie w Montrealu w walce o finał została zwyciężona przez Camilę Giorgi. Pegula pokonała Badosę w decydującym meczu w Waszyngtonie w 2019 roku i stała się zdobywczyni wówczas jedyny do tej pory singlowego tytułu w WTA Tour. Ponadto Pegula zaliczyła jeszcze finały w Quebec City (2018) i Auckland (2020).

Amerykańska tenisistka może się pochwalić dwoma wielkoszlemowymi ćwierćfinałami, które  osiągnęła w Australian Open 2021 i 2022. Jessica Pegula odniosła dziewięć zwycięstw nad tenisistkami z Top 10 rankingu, z czego cztery nad Karoliną Pliskovą. Wszystkie wygrane z Czeszką osiągnęła w ubiegłym sezonie.