Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pasażerowie utknęli w sytuacji, gdy regionalna linia lotnicza Stobart Air wchodzi w stan likwidacji

Pasażerowie utknęli w sytuacji, gdy regionalna linia lotnicza Stobart Air wchodzi w stan likwidacji

Prawie 500 pracowników straciło pracę, a tysiące pasażerów staje w obliczu niepewności po zamknięciu regionalnej linii lotniczej. Stobart Air z siedzibą w Dublinie wstrzymało wszystkie operacje na dzień dzisiejszy i powołuje likwidatora.

Linia lotnicza wprowadziła ruchliwą siatkę lotów z regionalną plakietką Aer Lingus.

Pasażerowie zarezerwowani na dziesiątki lotów do iz lotniska Belfast City zostali zatrzymani. Wszystkie usługi łączące lotnisko Irlandii Północnej z Birmingham, East Midlands, Edynburgiem, Exeter, Leeds Bradford i Manchesterem zostały odwołane.

Połączenia z Edynburga, Glasgow, Manchesteru i Newquay do Dublina również zostały odwołane, podobnie jak irlandzkie połączenia krajowe ze stolicy do Donegal i Kerry.

Założona w 1970 roku jako Aer Arran firma Stobart Air początkowo służyła na wyspie Inishmore na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Posiadał rozbudowaną sieć dróg regionalnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kilka linków zastąpiło te nieobsługiwane przez Flybe, które upadły w marcu 2020 roku na początku kryzysu związanego z koronawirusem.

Podobnie jak wszystkie linie lotnicze, Stobart Air mocno ucierpiało z powodu pandemii i ograniczeń dotyczących podróży. W kwietniu, Isle of Man’s Ettyl Corporation ogłosiła plany zakupu przewoźnika wraz z lotniskiem Carlisle Lake District Airport. Ale ta umowa się teraz upadła.

Stobart Air jest częścią Esken, dawniej Stobart Group.

Linia lotnicza ogłosiła: „Biorąc pod uwagę ciągłe skutki pandemii, która praktycznie wstrzymała podróże lotnicze od marca 2019 r., oraz przy braku nabywców lub alternatywnych źródeł finansowania, rada dyrektorów Stobart Air musi podjąć niezbędną, nieuniknioną i trudną decyzję, aby szukać powołanie likwidatora.

„Wszystkich 480 pracowników linii lotniczych zostało poinformowanych.

W kwietniu firma Stobart Air ogłosiła identyfikację nowego właściciela. Okazuje się jednak, że finansowanie na wsparcie tej transakcji już nie istnieje, a nowy właściciel nie jest teraz w stanie sfinalizować transakcji.

Aer Lingus wydał oświadczenie, w którym przypisuje niepowodzenie Stobart Air, który „praktycznie nie ma lotów od marca 2020 r.”. Dodał: „Aer Lingus przeprasza klientów za niedogodności spowodowane odwołaniem w tak krótkim czasie wszystkich lotów obsługiwanych przez Stobart Air.

READ  Płynność potrzebna do powstrzymania kryzysu gospodarczego i humanitarnego w Afganistanie

„Aer Lingus komunikuje się teraz z klientami, aby poinformować ich o możliwościach zwrotu lub zmiany rezerwacji”.

Rzecznik lotniska w Belfaście powiedział: „Aer Lingus poinformował nas dziś rano, że Stobart Air, który obsługuje koncesję regionalną Aer Lingus, zaprzestał działalności.

W rezultacie loty Lingus do i z Leeds Bradford, Edynburga, Exeter, Manchesteru, East Midlands i Birmingham zostały odwołane.

„Usługa Aer Lingus Heathrow nie została naruszona i nadal działa.

„Przepraszamy naszych pasażerów za tę niedogodność i współpracujemy z Aer Lingus, aby zapewnić, że te trasy będą ponownie działać tak szybko, jak to możliwe.

„Pasażerowie zarezerwowani na te loty nie powinni podróżować na lotnisko, ale powinni skontaktować się z Aer Lingus”.

Belfast został mocno dotknięty przez upadek Flybe 15 miesięcy temu. Przewoźnik obsługuje siedmiu na dziesięciu pasażerów i osiem na każde dziesięć lotów. .

Shaun Moulton, analityk rozkładowy linii lotniczych, powiedział: „Po utracie największej linii lotniczej lotnisko musi ponownie odbudować swoją sieć. Ale tym razem lotnisko ma już istniejących partnerów, którzy mogą pomóc w odbudowie jego sieci”.

Linie lotnicze, w tym Logan Air, oferują „oszczędne taryfy”, aby pomóc pasażerom w ukończeniu lotów.

Szkocki przewoźnik ćwierkanie: „Jeśli zarezerwowałeś lot obsługiwany przez Stobart Air, Loganair zaoferuje taryfę ratowniczą na wszystkich trasach do i z Belfastu w wysokości 60 GBP w jedną stronę, w tym bagaż rejestrowany, aby umożliwić Ci podróż dowolnym z naszych lotów w celu zakończenia podróży. “