Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pasażerowie Eurotunelu uwięzieni pod kanałem La Manche po przerwie w świadczeniu usług

Pasażerowie czekają w tunelu serwisowym po tym, jak ich pociąg zepsuł się podczas podróży z Francji do Anglii. Zdjęcie/Michael Harrison na Twitterze

Pasażerowie byli unieruchomieni przez wiele godzin pod kanałem La Manche we wtorek po ewakuacji z pociągu Eurotunnel jadącego z Francji do Anglii.

Pociąg został zakłócony we wtorek czasu lokalnego, co miało wpływ na połączenie o 15.50 z Calais we Francji do Folkestone w Anglii. Palestyńska Agencja Prasowa Media poinformowała, że ​​na pokładzie znajdowały się setki ludzi i kilka psów.

Eurotunnel pojawił się na Twitterze we wtorek późnym wieczorem, aby podzielić się wiadomościami.

Pasażerowie utknęli w tunelu pod kanałem La Manche na wiele godzin, zanim mogli wsiąść do alternatywnego pociągu.  Zdjęcie / Jose Carreras
Pasażerowie utknęli w tunelu pod kanałem La Manche na wiele godzin, zanim mogli wsiąść do alternatywnego pociągu. Zdjęcie / Jose Carreras

„Pociąg zepsuł się w tunelu i jesteśmy w trakcie przenoszenia klientów do osobnego autobusu pasażerskiego przez tunel serwisowy z powrotem do naszej stacji Folkestone” – napisała na Twitterze.

„Szczerze przepraszamy za niedogodności.”

Pasażer Michael Harrison powiedział, że doświadczenie było długie i niepokojące.

Powiedział Autonomii Palestyńskiej: „Przybyliśmy na skrzyżowanie o 15.50, światła zgasły około 10 minut i pociąg się zatrzymał. Powiedziano nam, że muszą zbadać problem z kołami”.

„Dochodzenie zajęło około półtorej godziny i najwyraźniej niczego nie znaleźli” – powiedział. „Zresetowali rzeczy i wyjechali na kolejne pięć minut”.

„Zdarzyło się to ponownie i w tym czasie czekaliśmy jeszcze kilka godzin, aby stwierdzić, że nie widzieli problemu, ale musieliśmy ewakuować pociąg do innego”.

Harrison powiedział, że po ewakuacji przez tunel awaryjny pasażerowie przeszli przez tunel serwisowy przez około 10 minut, aby dostać się do innego pociągu.

READ  Partnerstwo Habitat for Humanity przynosi domy w Onerahi

Kłopoty z pociągiem zastępczym zamieniły 35-minutową podróż z Calais do Folkestone w sześciogodzinną podróż.

Inny pasażer powiedział, że ludzie wpadli w panikę, przechodząc przez tunel serwisowy.

„Wiele osób bało się utknąć w tunelu serwisowym, to trochę dziwne miejsce. Utknęliśmy tam co najmniej pięć godzin”.

Sarah Fellowes opisała tunel jako „przerażający”.

„To było jak film katastroficzny”, powiedziała PA. „Schodziłeś w przepaść, nie wiedząc, co się dzieje. Wszyscy musieliśmy stać pod wodą w tej wielkiej kolejce”.

„W tunelu płakała kobieta, inna kobieta miała atak paniki i podróżowała sama.

„Naprawdę spodziewali się, że starsi ludzie przejdą milę w środku podwodnego tunelu.

„W pewnym momencie wpadłem w panikę i powiedziałem Straży Granicznej, że tunel został oczyszczony ponownie w ciągu ostatnich 17 lat, a nie niedawno” – powiedzieli jego koledzy.

Eurotunnel poinformował, że zwykły harmonogram został wznowiony w środę rano.

„Po wczorajszym incydencie wróciliśmy do normalnych usług” – napisała na Twitterze.

13 000 pracowników budowlanych zajęło sześć lat, aby ukończyć 50-kilometrowy tunel, który zmienił podróż między Wielką Brytanią a Europą.