Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Park Seo Jun: „Właściwie nie mogłem uwierzyć, że Marvel chciał ze mną porozmawiać” | filmy

jaWe wczesnej scenie Bong Joon-ho pasożytKrótka rozmowa między zamożnym studentem Min Hyukiem i jego przyjacielem Ki-Woo okazuje się decydującym momentem w nagrodzonym Oscarem filmie. „Zamożny nauczyciel dziecka. Jeżdżący na hulajnogach Min Hyuk płaci biednemu Ki-woo, który mieszka z rodziną w suterenie. A kiedy Min-hyuk oferuje Ki-woo szansę podjęcia pracy nauczyciela dla bogatej rodziny Parków, staje się pomostem między dwoma światami, rozpoczynając fabułę filmu.

Park Seo Jun gra Min-hyuka i pomimo krótkiego występu Parka w Parasite, będzie to pierwszy raz, kiedy większość międzynarodowej publiczności przyjrzy mu się bliżej. Park to znana marka w Korei Południowej dzięki serii popularnych krajowych seriali telewizyjnych — głównie komedii romantycznych, takich jak Była ładna i Walcz o moją drogę — oraz hitowi Netflix Klasa Itaewon. Teraz jego międzynarodowa pozycja ma zostać podniesiona Potwierdzono dołączanie do Marvel Cinematic Universe W Captain Marvel 2: The Marvels pojawił się u boku Brie Larson, Iman Vellani i Zawe Ashton, czyniąc go trzecim południowokoreańskim aktorem, który dołączył do MCU.

„Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że Marvel Cinematic Universe chciał ze mną porozmawiać, nie wierzyłem w to. Właściwie nie wierzyłem” – mówi Park. Jednak milczy na temat szczegółów. „Po prostu staram się uważać na pytania dotyczące Marvela” – śmieje się, wyglądając na trochę zdenerwowanego. Nic dziwnego, że aktorzy MCU przysięgali dochować tajemnicy. „Nie jestem kimś, kto boi się wyzwań, ale czy strzelam Korea Południowa Albo za granicą wszystko jest dla mnie wyzwaniem. Więc na początku czułem się trochę zdenerwowany. Ale wszyscy byli tak pomocni i gościnni, że bardzo szybko mogłem się odnaleźć”.

Zaparkuj jak Min-hyuk w Parasite. Zdjęcie: Everett Collection Inc / Alamy

W dniu, w którym rozmawiamy, Park był w Seulu, właśnie wrócił z kręcenia w Londynie. Wygląda szykownie w zielonej puchowej kurtce i dżinsach iz radością rozpoczyna rozmowę, zanim jego wydział z Los Angeles dołączy do rozmowy, aby monitorować wszelkie wrażliwe osoby. podziwiać Informacja. „Nie pochodziłem z zamożnej rodziny i w rezultacie musieliśmy dużo się przemieszczać, ale mogłem poznać wiele różnych osób w szkole i to sprawiło, że stałam się bardziej dojrzała”. zatrzymać. „Niektóre z moich wczesnych wspomnień z dzieciństwa są takie, że po prostu próbuję znaleźć swoją drogę, a nie wspomnienia o byciu szczęśliwym przez cały czas”.

Tematy koreańskiej nierówności społecznej i trudności finansowych, które Pasożyt tak wspaniale zgłębił, znalazły również miejsce w innych pracach Parka. W serialu Fight for My Way z 2017 roku Park zagrał sportowca taekwondo, Ko Dong-mana, który jest zmuszony porzucić marzenia o wyjeździe na igrzyska olimpijskie po tym, jak ciążyły mu długi rodziny i operacja siostry. Dong-man porzuca swoje marzenie i staje się pestycydem. „Ludzie po dwudziestce w Korei Południowej mają wiele trudności, jeśli chodzi o życie w ogóle” – mówi Park. „W pierwszych dniach aktorstwa było mi naprawdę ciężko. Po dwudziestce trzeba naprawdę ciężko pracować, ale też uważać na wszystko. Życie, miłość, kariera, pasja – wszystko. Walka o moją drogę była jedną z najlepszych dramaty, które widziałem. Potrafię wizualizować te uczucia. Mogę połączyć się z Dong Manem. Czasami zawodził i był sfrustrowany sobą, ale wytrwał i pokazał się. Wśród wszystkich młodych ludzi, którzy walczyli, musiałem wyrazić swoje trudy”.

Zaparkuj z Kim Da-mi w klasie Itaewon
Natychmiastowy sukces… z Kim Da-mi w klasie Itaewon. Zdjęcie: Everett Collection Inc / Alamy

W klasie Itaewon Park wciela się w byłego skazańca. Pozornie jest to opowieść o zemście i zemście, ale zawiera też potężny społeczny komentarz na temat tego, jak bogaci wykorzystują władzę. To była chwila sukcesu. „Itaewon Class pojawił się w samym środku koreańskiego boomu filmowego i dramatycznego i zdołał zdobyć wielu międzynarodowych fanów” – mówi Park. Aktor uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim świat obudzi się do świata koreańskiego filmu i telewizji. Netflix Inne platformy nadawcze dały międzynarodowej publiczności dostęp do tych projektów, a on mówi, że koreański przemysł rozrywkowy wniósł coś nowego. „Osobiście uważam, że Korea Południowa włożyła dużo wysiłku i spędziła dużo czasu na tworzeniu dobrej jakości filmów i seriali, ale zawsze była to nieco ukryta perełka. Jest wiele dobrych filmów i dramatów i chcę, aby Czuję się dumny, że mogę przyczynić się do tego, że jest to koreański dobrobyt.

Park jest także częścią Wooga Squad („Nie wiem, dlaczego tak to nazwaliśmy; to się po prostu stało”), grupy przyjaźni z aktorem Choi Woo-Shik (który grał Ki-woo w Parasite), BTS Członek V, aktor Park Hyung-sik i artysta Peakboy. „Są naprawdę dobrymi przyjaciółmi i to mnie uspokaja” – mówi Park. Wydaje się, że pomagają mu uporać się z dużą presją wywieraną na aktorów K i „idoli”. „Nie tylko podzielamy te same wartości, idee i poglądy na różne rzeczy, ale działamy w podobnych branżach, więc możemy dzielić się radami. może być czymś, przez co inni mogą przejść w przyszłości”.

Pytam go, co robi, żeby się zrelaksować. „Nie znalazłem jeszcze rozwiązania tego problemu!” On mówi. Powiedziałem mu, że zacząłem robić na drutach, aby pomóc zaaklimatyzować się w pierwszych dniach pandemii. Po pewnym oszołomieniu, co próbuję zrobić, zwróciłem się do kompilatora. „Robienie na drutach?” Ale kiedy zdaje sobie sprawę z tego, co polecam, śmieje się. „Dobrze, spróbuję!”

READ  Urodziny Arjuna Rampala: Wspaniałe zdjęcia aktora z „lakierem do paznokci”, które sprawią, że będziesz się ślinić