Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Para z USA zabita w wirusowym trendzie spalania drewna TikTok, liczba zgonów porażenia prądem wzrasta

styl życia

Zastępca komendanta policji Chad Pelp mówi, że fraktalne spalanie drewna jest „bardzo niebezpiecznym procesem”. Zdjęcie/TikTok, news.com.au

Amerykańska para zginęła, próbując „wysoce niebezpiecznej” techniki spalania drewna, która ostatnio zyskała popularność w TikTok.

Ciała 52-letniego Jamesa Carolfiego i 44-letniej Tani Rodriguez zostały znalezione po pożarze domu na ich posiadłości w Wisconsin 6 kwietnia.

Według miejscowej policji para zginęła przed wybuchem pożaru, po tym, jak zostali porażeni prądem podczas próby „spalenia fraktali”.

„Wykluczono zepsutą zabawę, a zgony uznano za przypadkowe z natury i uważa się, że zostały spowodowane przez porażenie prądem w wyniku fraktalnego spalania drewna” – powiedział Chad Pelp, zastępca szefa biura szeryfa hrabstwa Marathon na wczorajszej konferencji prasowej. .

„Uważamy, że fraktalny sprzęt do spalania drewna, który spowodował porażenie prądem, najprawdopodobniej spowodował pożar kadłuba”.

Ta kontrowersyjna technologia — która zyskała rozgłos dzięki setkom filmów w TikTok, YouTube i Instagramie — tworzy wzór błyskawicy lub drzewa, używając odłączonych kabli połączeniowych i części mikrofalowych do doprowadzania wysokiego napięcia przez kawałek drewna zwilżony roztwór chemiczny.

„To bardzo niebezpieczna operacja” – powiedział dziennikarzom wiceprezydent Pelp.

„Możesz zobaczyć potencjalne niebezpieczeństwo, gdy pracujesz z czymś takim jak zasilanie mikrofalówki”.

Jak podaje American Lumberjacks Association (AAW), do tej pory w Ameryce w wyniku tego trendu zmarły co najmniej 33 osoby, w tym stolarze, hobbyści i „elektryk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z elektrycznością”.

Phil MacDonald, dyrektor wykonawczy AAW powiedział Public Radio Wisconsin, że organizacja przyjęła zdecydowane zalecenie przeciwko tej technologii po zauważeniu „rozprzestrzeniania się” lekcji w mediach społecznościowych, które pokazują ludziom, jak używać „inwerterów wysokiego napięcia do tworzenia własnego domowego spalania frakcyjnego systemy.”

Klipy w mediach społecznościowych często nie zawierają ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, pokazując ludzi, którzy jako źródło zasilania używają wszystkiego, od kuchenki mikrofalowej po akumulator samochodowy.

READ  COVID-19: Główny koroner twierdzi, że nie ma dowodów na to, że śmierć nastolatka z Auckland była związana ze szczepionką

„Myślę, że to prawdopodobnie największy czynnik przyczyniający się do indywidualnych obrażeń i śmierci” – powiedział MacDonald.

„Sprzętu nie można bezpiecznie wytwarzać, a prawdziwym problemem jest to, że po zbudowaniu tych domowych systemów nie ma wystarczających gwarancji, aby zapewnić ich bezpieczne działanie”.

Wiceprezydent Pelp powiedział, że chociaż wzory stworzone przez spalanie fraktalne są „bardzo piękne, szczerze mówiąc, nie można ignorować niebezpieczeństw statku”.

„Korzystanie z porad z YouTube lub jakiegokolwiek innego serwisu społecznościowego w celu wykonania umiejętności… nie jest bezpieczne w przypadku korzystania z elektryczności” – powiedział.