Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Palm e-Tattoo powie Ci, kiedy czujesz się zestresowany

Streszczenie: Nowo opracowany „elektroniczny tatuaż” monitoruje aktywność elektryczną skóry, wykrywając, kiedy dana osoba doświadcza podwyższonego poziomu stresu. „Tatuaż” przyczepia się do dłoni użytkownika i łączy ze smartwatchem.

źródło: Utah Austin

Nasze dłonie mówią nam wiele o naszym stanie emocjonalnym, ponieważ mają tendencję do zamoczenia się, gdy ludzie są podekscytowani lub zestresowani. Ta reakcja służy do pomiaru stresu emocjonalnego i pomocy osobom z problemami zdrowia psychicznego, ale urządzenia do tego celu są teraz nieporęczne, zawodne, a piętno społeczne może się utrzymywać, przyklejając dobrze widoczne czujniki do widocznych części ciała.

Naukowcy z University of Texas w Austin i Texas A&M University zastosowali nową technologię tatuażu elektronicznego (e-tatuażu) do tego rodzaju monitorowania, znanego jako elektryczna aktywność skóry lub wykrywanie EDA.

W nowym artykule naukowym opublikowanym niedawno w Komunikacja naturynaukowcy stworzyli elektroniczny tatuaż na bazie grafenu, który przyczepia się do dłoni, jest prawie niewidoczny i łączy się ze smartwatchem.

powiedział Nanshu Lu, profesor Wydziału Inżynierii Kosmicznej i Mechaniki Inżynieryjnej oraz lider firmy projektowej.

Lu i jej współpracownicy od wielu lat opracowują technologię elektronicznego tatuażu do noszenia. Grafen był ulubionym materiałem ze względu na swoją cienkość i to, jak dobrze może mierzyć potencjał elektryczny ludzkiego ciała, co daje bardzo dokładne odczyty.

Ale ten ultracienki materiał nie jest w stanie wytrzymać dużego obciążenia, jeśli w ogóle. Utrudnia to umieszczanie ich na częściach ciała, które wymagają dużego ruchu, takich jak dłoń/ nadgarstek.

Sekretem tego odkrycia jest to, w jaki sposób elektroniczny tatuaż na dłoni jest w stanie z powodzeniem przesyłać dane do obwodu przewodowego – w tym przypadku dostępnego na rynku mobilnego smartwatcha poza laboratorium. Użyli taśmy serpentynowej z dwiema warstwami grafenu i złota częściowo nałożonymi na siebie.

READ  NASA oferuje 1 milion dolarów, jeśli możesz wymyślić „innowacyjne” rozwiązanie problemu kosmicznego | nauka | Aktualności
Ilustracja elektronicznego tatuażu przyczepionego do dłoni i czytnika smartwatcha. Źródło: University of Texas w Austin

Zginając pasek w przód iw tył, może wytrzymać nacisk związany z ruchami ręki podczas codziennych czynności, takich jak trzymanie kierownicy podczas jazdy, otwieranie drzwi, bieganie itp.

Obecna technologia monitorowania dłoni wykorzystuje ogromne elektrody, które odpadają i są bardzo widoczne, lub czujniki EDA nakładane na inne części ciała, które dają mniej dokładny odczyt.

Inni badacze próbowali podobnych metod, używając prostych pasków o grubości nanometra, aby przymocować tatuaż do czytnika, ale nie byli w stanie poradzić sobie ze stresem związanym z ciągłym ruchem.

Lu powiedział, że naukowcy zainspirowali się wirtualną rzeczywistością (VR), grami i metawersami zgłoszonymi do tych badań. Rzeczywistość wirtualna jest wykorzystywana w niektórych przypadkach do leczenia chorób psychicznych; Jednak wciąż na wiele sposobów brakuje możliwości postrzegania osoby w wirtualnej rzeczywistości.

„Chcesz wiedzieć, czy ludzie reagują na to leczenie” – powiedział Lu. „Pomagasz im? W tej chwili trudno powiedzieć.”

O tym wyszukiwaniu wiadomości neurotechnologicznych

autor: Biuro prasowe
źródło: Utah Austin
Kontakt: Biuro Prasowe – UT Austin
obrazek: Zdjęcie przypisane do UT Austin

Oryginalne wyszukiwanie: otwarty dostęp.
Tatuaże z grafenem elektronowym do wykrywania aktywności elektrycznej niezakłóconej ruchomej skóry na dłoni za pomocą heterogenicznych pasków serpentyn.Przez Hongwoo Janga i in. Komunikacja natury

Zobacz też

Oznacza to filiżankę kawy

Streszczenie

Tatuaże z grafenem elektronowym do wykrywania aktywności elektrycznej niezakłóconej ruchomej skóry na dłoni za pomocą heterogenicznych pasków serpentyn.

Aktywność elektrodermalna (EDA) jest częstym wskaźnikiem stresu psychicznego. Nowoczesne czujniki EDA cierpią z powodu okluzji dłoni lub zmniejszonej wierności sygnału z dłoni. Nasz poprzedni wynalazek submikronowego, niedostrzegalnego tatuażu elektronowego grafenu (GET) jest idealny do niezakłóconego wykrywania EDA na dłoni.

Jednak silne połączenie elektryczne między ultracienkimi urządzeniami a sztywnymi płytkami drukowanymi jest dawno zapomnianym elementem mobilnego użytku.

READ  Zmiany masy ciała i obwodu talii wpływają na przyszłe ryzyko raka piersi | Najnowsze wiadomości dla lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów

Aby zmniejszyć dobrze znaną koncentrację naprężeń na ich powierzchniach styku, proponujemy heterogeniczne wstęgi serpentynowe (HSPR), co oznacza GET serpentine częściowo nałożony na złotą serpentynę bez dodatku kleju.

Odkryto i zrozumiano pięćdziesięciokrotną redukcję naprężeń w HSPR w porównaniu z heterologicznymi taśmami prostymi (HSTR). Połączenie HSPR i miękkiej przekładki pomiędzy GET a opaską EDA umożliwiło mobilne monitorowanie EDA na dłoni w warunkach wolno żyjących.

Nasza nowo opracowana polityka wyboru zdarzeń EDA, która wykorzystuje obiektywny wybór wydarzeń inscenizacyjnych, potwierdziła, że ​​nasz czujnik GET EDA jest zgodny ze złotym standardem.