Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pacific Super Rugby: Krzyżowcy zakazali Hamishowi Dalzielowi na trzy tygodnie

Hamish Dalziel został zawieszony na trzy tygodnie z powodu poważnej ingerencji skrzydłowego Waratas Michaela Hubera w zeszłą sobotę, ale zakaz może zostać złagodzony na tydzień.

Zespół przeglądowy Sanzaara zaakceptował przyznanie się do winy od Dalzell, który otrzymał czerwoną kartkę w 67. minucie i musiał patrzeć z boku na wyczerpanych Crusaders – który również stracił żółtą kartkę napastnika Pablo Matery wkrótce po odejściu Dalzella – byli w szoku. Przegrana 24-21 z Waratahs w meczu Pacific Super Rugby w Sydney.

Hamish Dalziel, na zdjęciu grający w Canterbury, został wysłany przeciwko Waratasowi w swoim pierwszym występie w Super Rugby Crusades.

Kai Schwerer / Getty Images

Hamish Dalziel, na zdjęciu grający w Canterbury, został wysłany przeciwko Waratasowi w swoim pierwszym występie w Super Rugby Crusades.

Dalzell został uznany za winnego naruszenia przepisu 9.13, który stanowi, że gracz nie może podejść do przeciwnika wcześnie, późno lub niebezpiecznie.

Michael Heron QC (przewodniczący), Stephen Terblanche i John Langford ocenili stan Sanzara.

Czytaj więcej:
* Ostoja Waratah, Angus Bell, unika zakazu z powodu poważnej ingerencji kapitana Chiefs, Sama Cane
* Super Rugby: Kapitan Fidżi Drua Nemane Nagusa zbanowany na cztery tygodnie z powodu niebezpiecznej ingerencji

Komisja uznała, że ​​fałszywa gra zasługuje na 6-tygodniowy punkt wejścia w średnim zasięgu, ponieważ instrukcje World Rugby mówią, że każdy przypadek fałszywej gry z trafieniem w głowę musi zaczynać się na poziomie średniego zasięgu.

„Biorąc pod uwagę czynniki łagodzące, w tym czystą historię sądową gracza, jego akceptację faulu i wyrzuty sumienia, Komisja Rewizyjna Fałszywej Gry skróciła zawieszenie do 3 tygodni” – powiedział Heron.

Jednak Heron zauważył również, że Dalzell mógłby ubiegać się o „interwencję w zakresie szkolenia głównego procesu komunikacji”, a jego zakaz prawdopodobnie zostałby skrócony o tydzień.

Każdy zawodnik, który otrzymał czerwoną kartkę lub został powołany przez komisję dyscyplinarną za nieprawidłową grę, która obejmuje „proces kontaktu głową” może ubiegać się o zmianę ostatniego tygodnia kary poprzez procedurę interwencji treningowej, w szczególności odnoszącą się do metody interwencji technicznej/kontaktowej. Faul, który spowodował lub przyczynił się do złowrogiej gry.

Interwencja ta będzie nadzorowana przez Komitet Przeglądu Interwencji Ekspertów World Rugby Training — panel niezależnych trenerów ekspertów.

Dominic Gardiner, którego nakręcono 15 kwietnia, prawie zdobywając bramkę dla Crusaders przeciwko the Blues, musi udowodnić swoją kondycję przed meczem z The Force w Perth.

Peter Meacham / Getty Images

Dominic Gardiner, którego nakręcono 15 kwietnia, prawie zdobywając bramkę dla Crusaders przeciwko the Blues, musi udowodnić swoją kondycję przed meczem z The Force w Perth.

Komentarz Dalzella wpłynął na słabą pozycję Crusaders przed ich sobotnim meczem z Western Powers w Perth. Mitchell Denchia odszedł w tym sezonie z powodu kontuzji kolana, a Quentin Strange od dłuższego czasu leczy kontuzję łydki.

Zach Gallagher był niedostępny na mecz Waratas, wycofał się spóźniony z powodu bólu barku, a w składzie startowym zastąpił go Dominic Gardiner. Dalzell został zwerbowany, aby zadebiutować w Crusaders na ławce.

Jednak Gallagher wyzdrowiał po kontuzji i rozpocznie się w drugim rzędzie obok pierwszego Czarnego Sama Whitelocka przeciwko Mocy.

Kapitan Crusaders, Scott Barrett, otrzymał czerwoną kartkę za ważny atak drużyny Blues, Alexa Hodgmana 15 kwietnia.

Fotosport

Kapitan Crusaders, Scott Barrett, otrzymał czerwoną kartkę za ważny atak drużyny Blues, Alexa Hodgmana 15 kwietnia.

Gardiner doszedł do siebie po trafieniu w głowę i został postawiony na ławce.

Kapitan Scott Barrett odsiaduje obecnie zawieszenie z powodu poważnej ingerencji ze strony Blues Alexa Hodgmana 15 kwietnia.

Barrett, który początkowo był zawieszony na cztery mecze, będzie mógł zagrać w Brumby 13 maja, ponieważ jego „interwencja w zakresie treningu głównego kontaktu” została zakończona.

Trener Crusaders Scott Robertson, zapytany na pomeczowej konferencji prasowej, czy uważa, że ​​czerwona kartka Dalziela jest uzasadniona, przyznał, że blokada jest potrzebna do wypracowania jego długości w wślizgu.

„Styl interwencji Dallesa wymaga poprawy, wiem o tym. To ogromny facet [2.01m] — Ale mógł zrobić to lepiej — powiedział Robertson.

„To trochę rozczarowujące, że Hoops wziął tę głowę. Nie było w niej złośliwości, ale na pewno była technicznie biedna.”

Tymczasem Komitet Sądowy Sanzar zawiesił Melbourne Rebel Ray Now na cztery tygodnie z powodu poważnej ingerencji przeciwko Moanie Pacifica w Melbourne w sobotę.

Noe został uznany za winnego naruszenia prawa 9.13. Nu’u zostało zawieszone na 4 tygodnie, do 29 maja 2022 roku.

Krzyżowcy: Will Jordan, George Bridge, Brydon Ennor, David Heffley (kapitan), Lester Finganoku, Richie Muonga, Mitchell Drummond, Colin Grace, Ethan Blackader, Pablo Matera, Sam Whitelock, Zack Gallagher, Olly Jagger, Ricky Jackson, Tamette Williams. Rezerwy: George Bell, Finley Bruce, Fletcher Newell, Dominic Gardiner, Sion Haveli Talitoy, Brian Hall, Fergus Burke, Chai Vihaki.

READ  Kinguin powrócił do CS: GO stając się głównym sponsorem nowej polskiej drużyny Anonymo - European Gaming Industry News