Pacific Super Rugby: Hurricane zdobywają 30 punktów bez odpowiedzi, by pokonać the Reds w Melbourne

Fraser McCrite i TJ Perinara walczą o zdobycie Hurricane nad the Reds. Zdjęcia/Getty Images

30- Burze z piorunami
Czerwoni 17

Kiedy Hurricane’y spotkały się z The Reds w Melbourne, mecz zmienił nazwę drużyny.

To była zdecydowanie najlepsza gra rugby, jaką zobaczysz w serii Wellington. Po przegranej 17:0 i graniu 14 mężczyzn przez 20 minut w pierwszej połowie, zespół znalazł się w grze pod koniec pierwszej połowy, zanim w drugiej połowie zmiótł the Reds z boiska i odniósł zwycięstwo 30-17.

Na początku zostali zaatakowani gwizdkiem sędziego, gdy chcieli szybko wstać w obronie i stale znajdowali się na spalonym.

Otworzyła drzwi dla the Reds, aby wywrzeć presję w pierwszych wymianach, w których pięść drużyny wybiła but Lawsona Creightona, który strzelił karnego z bliskiej odległości po tym, jak Hurricanes został ściągnięty przez jego upadek. Powołanie przez sędziego asystenta z górnej części boiska za sędzią Angusem Gardnerem, który znajdował się po drugiej stronie scrum, przyznał rzut wolny Hurricanes.

Ich wczesne problemy z dyscypliną pogorszyły się w ciągu pierwszych 10 minut, kiedy rozgrywający Beilin Sullivan został wysłany do kosza, aby zmierzyć się z niebezpiecznym podbiciem, po raz kolejny atakując the Reds.

Hurricane’owie pokazali mnóstwo serca w swojej obronie, wykonując low mana, aby odeprzeć the Reds – wspomagany ważnym zwrotem wymuszonym przez zajmującego ósme miejsce Thomasa Omaję Jensena i zajmującego drugie miejsce Tanielę Topo, po tym jak jego próba została odwołana podwójnym ruchem.

Jednak presja ostatecznie doprowadziła The Reds do Huntera Baisame, który przerwał passę, znajdując Topo w środku, a Topo szybko przeszedł do Hamisha Stewarta w próbie otwarcia 24 minuty później.

Sytuacja pogorszyła się w przypadku huraganów chwilę później, kiedy poluzowane kamienie Puri Rakiti zostały wysłane do pola grzechu, aby oddać wysoki strzał – złagodzony czerwoną kartką, gdy biegacz kulek wpadł do wślizgu – i po raz kolejny znaleźli się na liczbach.

READ  Eddie Jones chce pozostać trenerem Wallabies

Kolejne rzuty karne pozwoliły the Reds dotrzeć na prawy koniec pola, a przegrywający napastnik Fraser McCrite wszedł z dystansu. Zmiana, która nastąpiła, doprowadziła do prowadzenia 17-0 dla Queensland po 30 minutach.

Trzeba było szczęśliwego telefonu, żeby tornada znalazły się na planszy. Julian Savia pospieszył do zablokowania przejścia, przeszedł przez nie i odwrócił się, by podnieść przejście. Powalił ją, ale skazał ją na powrót. Sullivan złapał luźną piłkę i pobiegł 40 metrów, aby zdobyć bramkę. Był to pierwszy z trzech nieudanych przechwytów w meczu – każdy uderzył w powierzchnię i był skazany na ucieczkę.

Ich obrona pękła, the Reds nagle znaleźli się po złej stronie gwizdka sędziego, a jeden z mężczyzn upadł, gdy passa Connora Feista została zaniedbana w przerwie, a na rekwizycie Tyrel Lomax zobaczył, jak Hurricane upadają tylko trzy razy podczas zatrzymania.

Połowa piłki była bolesna z punktu widzenia widza z rzutami karnymi, niebezpieczeństwem TMO i radzenie sobie z nagromadzonymi faulami na tak wielu przystankach i widząc, że dotarcie do połowy zajmuje prawie godzinę.

Zaraz po przerwie Hurricane’y nie traciły czasu na biznes. Lomax wrócił 2 minuty po restarcie

Stamtąd Hurricane’y przejęły kontrolę – a Czerwoni nie pomogli ich sprawie. Nigdzie nie można było dostrzec dobrego występu z pierwszego pół godziny Queensland, ponieważ do ich gry wkradły się fundamentalne błędy.

Ostatecznie Hurricane postawił ich na mieczu, z drugą próbą Sullivana, aby zdobyć zwycięstwo o 13 punktów.

30- Burze z piorunami (Bailyn Sullivan 2, próbuje Tyrel Lomax 2; Jordie Barrett 2 wady, 2 długopisy)
Czerwoni 17 (Hamish Stewart, próbuje Fraser McCrite; Wady Lawsona Creightona 2, Ołówek)
HT: 14-17