Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostatnie odwołane loty – trwają odwołania easyJet i British Airways

Ostatnie odwołane loty – trwają odwołania easyJet i British Airways

Lotniska w Wielkiej Brytanii pogrążyły się w chaosie po tym, jak braki kadrowe doprowadziły do ​​odwołania setek lotów i wielu godzin opóźnień w weekend.

easyJet odwołał 222 loty w weekend z powodu braków kadrowych, a kolejne 70 ma zostać odwołanych dzisiaj.

British Airways odwołały również dzisiaj około 70 lotów do iz Heathrow, po anulowaniu ich w weekend. Dzisiejsze zakłócenia dotkną około 20 000 pasażerów.

Rzecznik easyJet powiedział: „W wyniku obecnych wysokich wskaźników infekcji COVID-19 w całej Europie, podobnie jak we wszystkich firmach, easyJet doświadcza wyższego niż zwykle poziomu chorób pracowników”.

Gdzie indziej wielu pasażerów na lotniskach Heathrow, Manchester, Birmingham i Dublin boryka się w tym tygodniu z długimi kolejkami i opóźnieniami, gdy przylatują na Wielkanoc.

Szefowie lotnisk przypisali opóźnienia nagłemu wzrostowi liczby pasażerów, ponieważ ścigają się, aby zatrudnić wystarczającą liczbę nowych pracowników do obsługi ruchu klientów, który rośnie wraz z łagodzeniem ograniczeń podróży Covid w wielu krajach.

Burmistrz Manchesteru, Andy Burnham, zasugerował wczoraj, że policja i strażacy mogą zostać zwerbowani, aby pomóc kontrolować chaos na lotnisku w mieście, gdzie wybuchły bitwy, a klienci przepychają się o przestrzeń i zostawiają swoje rzeczy.

Śledź wszystkie najnowsze aktualizacje poniżej.

1649165292

Praca na lotnisku „bardzo okropna”

Pracownik naziemny na szkockim lotnisku opowiada słuchaczom BBC Radio 2 o stresie w lotnictwie.

„Heather” – nie jej prawdziwe imię – obwinia wysoki poziom infekcji Covid-19 w długich kolejkach do kontroli bezpieczeństwa na wielu brytyjskich lotniskach.

Szczerze mówiąc, to okropne, powiedziała Jeremy’emu Vine’owi:

„W większości sprowadza się to do zasad izolacji Covid. Byłem z nią bez pracy przez kilka tygodni i musiałem przejść całkowitą izolację itp., Chociaż czułem się całkowicie dobrze.

„To znaczy, jestem ze Szkocji i mam gorszego kaca.

„Nie mogłem iść do pracy – czułem się źle, bo wiedziałem, że mój skład jest krótki”.

Powiedział, że pasażerowie zwiększyli problemy, nie regulując wcześniej dokumentów Covid potrzebnych do podróży międzynarodowych.

Ponadto zmniejszenie wagi bagażu podręcznego w ciągu ostatnich dwóch lat zaskoczyło niektórych podróżnych, wywołując kontrowersje na bramkach odlotów.

„Szczerze mówiąc, to teraz okropna praca” – powiedziała.

Simon Calder5 kwietnia 2022 14:28

1649161907

Pasażerowie utknęli w długich kolejkach na lotnisku w Birmingham, ponieważ braki kadrowe doprowadziły do ​​opóźnień

Opóźnienia na lotnisku rozpoczęły się w poniedziałek (4 kwietnia) wraz z rozpoczęciem Świąt Wielkanocnych w Zjednoczone Królestwo.

Rzecznik lotniska w Birmingham powiedział Birmingham na żywo W poniedziałek przyczyną problemu był nagły powrót osób chcących podróżować, ale lotnisko nie dysponowało odpowiednią liczbą ochroniarzy, aby sprawdzić wszystkich w pożądanej przez nich prędkości.

Pasażerowie utknęli w długich kolejkach na lotnisku w Birmingham, ponieważ braki kadrowe doprowadziły do ​​opóźnień

święty patrick5 kwietnia 2022 13:31

1649160924

Dlaczego kolejki do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku są teraz tak długie?

Problem ma te same korzenie, co powszechne odwoływanie linii British Airways i easyJet: zwiększony popyt na wakacje za granicą po tym, jak Wielka Brytania, po prawie dwóch latach, została usunięta z ograniczeń w podróżowaniu.

Covid ma duży wpływ na dwa sposoby. Po pierwsze, obecny poziom zachorowań pracowników jest wyższy niż normalnie. Ale jest też długofalowy wpływ – w postaci dziesiątek tysięcy profesjonalistów lotniczych, którzy opuścili branżę, zabierając ze sobą wszystko, od dziesięcioleci doświadczenia po przepustkę bezpieczeństwa.

Linie lotnicze i lotniska walczą teraz o zatrudnienie odpowiedniego personelu — przeszkolenie go i uzyskanie poświadczenia bezpieczeństwa. Rozpoczęcie pracy o 4 nad ranem w stresującym środowisku nie jest dla każdego pomysłem na świetną pracę.

Ponadto lotniska podają, że podczas pandemii koronawirusa wielu pasażerów nie latało samolotem i mogło zapomnieć o „zasadzie płynów” (wszystkie płyny w bagażu podręcznym powinny mieć nie więcej niż 100 ml i podawane w zapieczętowanej plastikowej torbie). Gdy worki muszą być kontrolowane ręcznie, proces bezpieczeństwa znacznie zwalnia.

Simon Calder5 kwietnia 2022 13:15

1649158242

Lotnisko w Dublinie doświadczyło trzygodzinnego opóźnienia

Według Alice Murphy, redaktorki at, na lotnisku w Dublinie zeszłej nocy wciąż stały długie kolejki niezależny.

Przyleciała na lotnisko w Dublinie w poniedziałek około trzech godzin przed lotem do Stansted – i ledwo dotarła do bramki, zanim została zamknięta.

Pani Murphy czekała ponad godzinę na zeskanowanie swojej karty pokładowej w kolejce do drzwi budynku, zanim stała w kolejce przez kolejne 40 minut, zanim dotarła na szczyt przepustki bezpieczeństwa, co zostało uwiecznione na poniższym filmie.

Powiedziała, że ​​„nigdy nie widziała tylu toreb skanowanych w poszukiwaniu materiałów wybuchowych na żadnym lotnisku, nigdy” i nie mogła uwierzyć, ile czasu zajęło jej przejście przez lotnisko, które zwykle oferuje stosunkowo bezstresową podróż.

„Wydaje się nie do pomyślenia, że ​​problemów z brakiem personelu nie można było przewidzieć przed prawdopodobnie pierwszym okresem urlopu w branży lotniczej po Covidie” – mówi.

Pasażerowie czekają w długich kolejkach na lotnisku w Dublinie w chaosie bezpieczeństwa

1649156212

Jakie masz prawa, jeśli spóźnisz się na lot z powodu kolejek na lotnisku?

Znany prawnik mówi, że opcje dla podróżnych, którzy spóźnili się na lot z powodu długich kolejek na lotnisku, są trudne.

Gary Rycroft, partner z Josephem A Jonesem w Lancaster, twierdzi, że postanowienia Ustawy o prawach konsumenta – które wymagają od firm świadczenia usług z „rozsądną starannością i umiejętnościami” – nie mają zastosowania, ponieważ podróżni nie mają bezpośredniego stosunku umownego z lotniskiem .

Powiedzieć niezależny: „Sądy ustalą, że istnieje ustawowy obowiązek staranności wykraczający poza ścisły stosunek umowny, jeżeli spełnione są trzy kryteria:

  • „Szkoda musi być rozsądnie przewidywalnym skutkiem zachowania – i tutaj chciałbym powiedzieć, że opóźnienia w odprawie i/lub kontrolach bezpieczeństwa prowadzące do zaginięcia lotów są racjonalnie przewidywalne.
  • „Musi istnieć »bliski« związek między obiema stronami – tutaj nie ma wyboru dla urlopowiczów, jak tylko przejść przez odprawę/kontrole bezpieczeństwa obsługiwane przez lotnisko – więc nie widzę, co może być bliższe.
  • „Nałożenie odpowiedzialności powinno być czymś, co jest” uczciwe i rozsądne „. Oto zachowanie odpowiednich stron. Na przykład, czy pasażer przybył w „terminie”, jak stwierdzono w jego dokumentach, czy linia lotnicza ma wystarczającą personel dostępny.Będzie potrzeba przeanalizować przyczynę opóźnienia i dlaczego.

Jeśli chodzi o roszczenie o zaniedbanie, Rycroft mówi: „ustanowienie 'obowiązku staranności’ i 'naruszenie tego obowiązku’ są niezbędnymi pierwszymi krokami w zgłoszeniu roszczenia”.

Należy wykazać, że opóźnienia w ochronie spowodowały utratę lotu.

Simon Calder5 kwietnia 2022 11:56

1649154414

Źródło branżowe twierdzi, że za niedoborem stoi powolna kontrola pracowników linii lotniczych

Po setkach odwołanych lotów w ciągu ostatniego tygodnia, niektóre osoby z branży lotniczej obwiniają rządowe kontrole za braki kadrowe, które doprowadziły do ​​odwołań lotów w tym tygodniu.

Nienazwane źródło branżowe powiedziało telegraf Proces kontroli bezpieczeństwa „po stronie lotniska” – proces, który trwa około 14-15 tygodni – trwa „znacznie dłużej” niż zwykle.

Źródło powiedziało gazecie, że już i tak długi proces weryfikacji personelu przez rząd trwał tygodnie dłużej niż powinien w Anglii i miesiące dłużej w Irlandii Północnej.

Proces obejmuje sprawdzenie rejestru karnego i pięć lat przed potencjalnym pracownikiem, zanim zostanie on sprawdzony przez brytyjską służbę kontroli bezpieczeństwa (UKSV), część Urzędu Rady Ministrów.

Lucy Takeray5 kwietnia 2022 11:26

1649152723

Burmistrz mówi, że służby ratunkowe mogą pomóc uporać się z kolejkami na lotnisku w Manchesterze

Burmistrz miasta zasugerował, że można wezwać policję, aby pomóc w chaosie na lotnisku w Manchesterze.

Pan Burnham ma dziś spotkać się z szefami lotnisk w celu uzyskania pocieszenia i wsparcia.

Helen Covey5 kwietnia 2022 10:58

1649149204

Co jest wcześnie? Które porty lotnicze muszą „osiągnąć lepsze wyniki”? redaktor

każdy? Podróż Redaktor Rory Boland wezwał lotniska, aby „wykonały lepszą robotę” niż doradzanie swoim klientom, aby przybyli wcześniej.

„Lotniska muszą radzić sobie lepiej niż »przyjazd wcześnie na lot« z powodu długich kolejek. Co jest wcześnie? 3, 4, 5 godzin?”, napisał na Twitterze.

Lotniska wiedzą, ilu będzie pasażerów każdego dnia i w przybliżeniu, ilu będzie pracowników. Powinni dać pasażerom konkretną godzinę na przybycie.

Lucy Takeray5 kwietnia 2022 10:00

1649147745

EasyJet twierdzi, że „znaczna większość” lotów będzie działać normalnie

Największa brytyjska tania linia lotnicza poinformowała, że ​​„znaczna większość” jej lotów odbędzie się dzisiaj normalnie.

Ponad 70 lotów easyJet do, z lub w Wielkiej Brytanii zostało odwołanych we wtorek, a pasażerowie w głównej bazie linii lotniczej, Gatwick, byli najbardziej dotknięci.

Całkowity rozkład lotów to 1525 lotów, co sugeruje, że około jeden na 20 był uziemiony w całej sieci – ale Wielka Brytania mocno ucierpiała.

Rzecznik easyJet powiedział, że „niewielki procent” został anulowany, „aby dać klientom możliwość zmiany rezerwacji na alternatywne loty”.

Linie lotnicze są zobowiązane do przewiezienia pasażerów do miejsca docelowego w pierwotnym dniu podróży, o ile to możliwe, dowolnymi liniami lotniczymi.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności dla poszkodowanych klientów” – powiedział rzecznik.

Simon Calder5 kwi 2022 09:35

1649146567

Dzisiejsze odwołania: pasażerowie Gatwick i Heathrow najmocniej trafili

Prawie 20 000 pasażerów, którzy dokonali rezerwacji w największych brytyjskich liniach lotniczych, odkryło, że ich wtorkowe loty zostały odwołane.

niezależny Obliczyłem, że zarówno British Airways, jak i easyJet odwołały ponad 70 lotów.

Odwołania British Airways obejmują loty krajowe i europejskie do iz macierzystej bazy, Londyn Heathrow. Cele podróży, które były kilkakrotnie odwoływane, to Amsterdam, Kopenhaga i Mediolan.

Zdecydowana większość odwołań BA została ogłoszona około dwa tygodnie temu, ponieważ linia lotnicza przygotowała swój rozkład, aby poradzić sobie z ograniczonymi zasobami.

Zdecydowanie największym hitem bazy easyJet jest port lotniczy Gatwick, w którym do tej pory odwołano 44 loty – w tym niektóre długodystansowe loty wakacyjne do greckich miejsc docelowych, takich jak Korfu, Kos i Preveza.

Odwołano dziesięć lotów Luton, a także Bristol, Manchester, Liverpool i Belfast International.

Simon Calder5 kwietnia 2022 09:16