Ostatni taniec trwa, Serena Williams bije światową drugą Annette Kontaveit

Wyścig Sereny Williams będzie kontynuowany w prawdopodobnie jej ostatnim mistrzostwie US Open po imponującym zwycięstwie 7-6, 2-6, 6-2 nad drugą na świecie Anett Kontaveit z Estonii.

Dla Williams, zajmującej 605. miejsce na świecie, było to jej największe zwycięstwo od czasu, gdy pokonała Simonę Halep w ćwierćfinale Australian Open w zeszłym roku i podtrzymuje swoje nadzieje na 24. tytuł wielkoszlemowy remisujący dla rekordu Margaret Court.

Serena Williams pokonała w światowych rankingach zawodniczkę o 603 wyższą od niej, dzięki czemu awansowała do trzeciej rundy US Open.

Skrzydło Setha/AFP

To był wyrównany początek meczu. Serwis Williams pozostał silny, podczas gdy potężne uderzenia Kontaveit uniemożliwiły jej doświadczonemu przeciwnikowi wspięcie się na szczyt.

Siódmy mecz był epicki i trwał ponad 12 minut, ponieważ Williams zdobył trzy punkty przerwy, zanim Estończyk zakwalifikował się.

Ale po dwóch meczach Kontaveit nie mógł wyrwać się z więzienia, tym razem Williams zrobił sobie przerwę, wysyłając 24 000 widzów na stadion Arthur Ashe w stan delirium.

Williams wyszedł, aby zaserwować seta otwarcia, ale stracił pierwsze trzy punkty. Następnym razem wygrała czwarty palec, ale potem popełniła rzadki podwójny błąd, aby poddać grę.

W dogrywce Williams wszedł do gry, gdy Kontaveit trafił bekhendem w siatkę i objął prowadzenie 5-3, a trzy punkty później sfinalizował seta długą główką.

Ale Kontaveit nie zajęła drugiego miejsca na świecie bez powodu i zdołała podnieść swój poziom w drugiej grupie.

Annette Kontaveit to najnowsza z najlepszych kobiet, która odpadła na początku US Open.

W pierwszym meczu złamałem Williamsa na miejscu i wyszedłem 3-0, po czym ona uciekła z setem.

READ  Nick Kyrgios denerwuje obrońcę tytułu Daniila Miedwiediewa i dociera do ćwierćfinału US Open

Williams prowadził 2-0, 40-0 w decydującym meczu, ale miał przerwę. Jednak w następnym meczu pokonała serwis Kontaveit, a następnie wygrała 4-1. Stamtąd będzie tylko jeden zwycięzca.

„W środku jest jeszcze trochę mnie” – powiedziała z uśmiechem Williams podczas przesłuchania w sądzie.

„To jest to, co robię najlepiej”, dodała. „Uwielbiam wyzwania i podchodzę do nich”.

„Jestem po prostu Sereną.

„Po tym, jak przegrałem drugiego seta, pomyślałem: „O mój Boże, lepiej zrobię, co w mojej mocy, ponieważ to może być to.

„Jestem bardzo konkurencyjny. Szczerze mówiąc, patrzę na to tylko jako na bonus. Nie mam nic do udowodnienia”.

„Nigdy nie byłem w stanie grać w ten sposób, naprawdę od 1998 roku. Dosłownie, od 1999 roku mam „X” na plecach”

To był rok, w którym wygrała swój pierwszy tytuł Grand Slam na US Open w wieku 17 lat.

W piątek Williams spotka się ze swoją siostrą Venus w meczu pierwszej rundy gry podwójnej z czeskim duetem Lucy Hradika i Linda Noskova, który zostanie rozegrany na stadionie Arthur Ashe.

Następnego dnia zmierzy się z Australijką Agla Tomljanovic o miejsce w 1/8 finału.