Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Orkiestra zatrzymuje się w Daytonie na swoją debiutancką trasę koncertową | Sztuka i Rozrywka

Polska Orkiestra Filharmonii Wieniawskiego odbywa swoją pierwszą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, zatrzymując się w Daytona Beach.

Orkiestra Daytona Beach Symphony Society wystąpi o 19:00 w sobotę 15 stycznia w Peabody Auditorium, 600 Auditorium Blvd.

Moderowany przez Maestro Wojciecha Roddicka, z udziałem wielokrotnie nagradzanej skrzypaczki Sarah Dragan, program wieczoru obejmuje muzykę Brahmsa, Wienowskiego i Schuberta.

Założona w 1944 roku orkiestra miała swoje początki od wielu koncertów solowych i kameralnych wykonywanych przez muzyków, którzy związali się z Polską po II wojnie światowej.

Rozważania repertuarowe i artystyczne oraz radość wspólnego muzykowania zaowocowały koncertem kameralnym 10 lutego 1945 roku w Sali Towarzystwa Muzycznego. Koncert dał impuls do rozbudowy orkiestry i 18 maja 1945 roku odbył się koncert muzyki klasycznej, pierwszy koncert symfoniczny w powojennej Polsce.

Orkiestra brała udział w wielu trasach koncertowych z występami we Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Szwecji, Niemczech, Korei Południowej, Danii i na Ukrainie, które zostały wysoko ocenione przez krytykę i publiczność. Orkiestra występowała na wielu międzynarodowych festiwalach i sympozjum Franco Ferrara w Sienie. Polska Filharmonia Wieniawskiego jest największą instytucją muzyczną we wschodniej Polsce, cieszącą się uznaniem lokalnych melomanów i międzynarodowych polskich sponsorów.

Pani Dragan, w wieku 21 lat, okazała się jedną z najlepszych skrzypaczek swojego pokolenia. Zaczęła grać na skrzypcach w wieku siedmiu lat, a obecnie gra na włoskich skrzypcach w 1666 roku przez Nicola Amati. Wykona II Koncert skrzypcowy d-moll, sekcja 2 Vinyaukiego. Uznawany za jeden z najsłynniejszych koncertów skrzypcowych epoki romantyzmu, z bujną i poruszającą melodią i harmonią.

Maestro Roddick jest uważany za jednego z najwybitniejszych liderów orkiestr swojego pokolenia. Występował w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Chin, m.in. w Dreźnie, Hamburgu, Monachium, Salzburgu, Wiedniu, Zurychu, Pekinie i Szanghaju.

Drzwi otwierają się o 18:30, a koncert zaczyna się o 19:00. Bezpłatny wykład przedkoncertowy na temat orkiestry i programu wieczornego o godz. 18.00 w auli.

READ  Sony testuje w Polsce usługę streamingu wideo PlayStation

Sześć międzynarodowych cykli koncertowych Towarzystwa Symfonicznego trwa od grudnia 2021 do marca 2022. Pozostałe koncerty to:

• 19:00, sobota, 29 stycznia, Tenors & Divas (opera)

• 19:00, piątek 4 lutego, Verdi Rigoletto (opera)

• 15:00, niedziela, 27 marca, Virtuosi Siberia

• 19.00, czwartek, 31 marca, Orkiestra Filharmonii Narodowej z pianistą Brucem Liu

Ceny biletów wahają się od 51 USD do 89 USD. Dostępne są zniżki grupowe i studenckie. Bilety dostępne na DBSS.orgAlbo Ticketmaster lub Peabody Auditorium.