Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opublikowano nowe szczegóły dotyczące koronacji króla Karola

Ujawniono nowe szczegóły koronacji króla Karola III, a z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń.

Weekend koronacyjny odbędzie się między sobotą 6 maja a poniedziałkiem 8 maja (czasu brytyjskiego), a sama koronacja odbędzie się w sobotę, a potem „więcej okazji do wspólnego świętowania tej historycznej okazji” w Wielkiej Brytanii.

Nabożeństwo koronacyjne króla Karola i królowej Małżonki Camilli odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Następnie para opuszcza opactwo w „procesji koronacyjnej”, wielkiej uroczystej procesji do Pałacu Buckingham, w której biorą udział inni członkowie rodziny królewskiej.

W Pałacu Buckingham król i królowa pojawią się na balkonie wraz z innymi członkami rodziny królewskiej.

W niedzielę (czasu brytyjskiego) w zamku Windsor odbędzie się specjalny „Bal koronacyjny”, a „Wielki obiad koronacyjny”, podczas którego sąsiedzi i społeczności są zaproszeni do wspólnego jedzenia i zabawy, odbędzie się w całym kraju tego samego dnia. „

W oświadczeniu Pałacu Buckingham podano, że w koncercie wezmą udział międzynarodowe ikony muzyki i światowej klasy gwiazdy.

Kilka tysięcy biletów zostanie udostępnionych publiczności w Wielkiej Brytanii w drodze ankiety przeprowadzonej przez BBC.

Na to wydarzenie zostanie również zgromadzony specjalny chór koronacyjny, „stworzony z najgorętszych chórów społecznych w kraju i śpiewaków amatorów z całej Wielkiej Brytanii, takich jak chóry uchodźców, chóry NHS, grupy wokalne LGBTQ + i chóry głuchoniemych”.

Król Karol III, w środku, królowa Camilla, po prawej, i Gareth Southgate, dyrektor piłkarski Anglii, po lewej, w ten weekend w Manchesterze.

Dołączy do nich wirtualny chór śpiewaków z całej Wspólnoty Narodów, zanim zobaczą „główny element ceremonii koronacyjnej,„ Lighting the Nation ”, kraj łączy się, by świętować, gdy zapalają się słynne miejsca w Wielkiej Brytanii”.

W poniedziałek 8 maja „Wielka Pomoc” będzie zachęcać do spróbowania wolontariatu.

„Intencją The Big Help Out jest wykorzystanie wolontariatu do zjednoczenia społeczności i stworzenia trwałego dziedzictwa wolontariuszy z weekendu koronacyjnego” – czytamy w oświadczeniu pałacu.

READ  Co wybór Anthony'ego Albanese'a oznacza dla Nowej Zelandii spośród 501 deportowanych i pielęgniarek

„Ich Królewska Mość Król i Królowa Małżonkowie mają nadzieję, że weekend koronacyjny będzie okazją do spędzenia czasu i świętowania z przyjaciółmi, rodzinami i społecznościami w Wielkiej Brytanii, Królestwach i Wspólnocie Narodów”.