Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opinia publiczna ostrzegła Covid-19, aby czuwał zimą

Wezwanie czujności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Valentina Bellomo / Personel

Wezwanie czujności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Przypomina się członkom społeczeństwa, aby zachowali czujność i zostali przetestowani na Covid-19, jeśli mają jakiekolwiek objawy przeziębienia lub grypy, nawet po zakończeniu szczepienia.

„Musimy pamiętać, że szczepionka Covid-19 nie czyni nas kuloodpornymi… Chociaż szczepionka zapewnia ochronę przed poważnymi konsekwencjami Covid-19, nadal można zarazić się wirusem po szczepieniu” – powiedział przewodniczący Royal College of Patolodzy Australii Dr.. Michael Dray mówi:

Wirusy, takie jak przeziębienie i grypa, mają podobne objawy jak Covid, powiedział Dray.

„Australia i Nowa Zelandia znajdują się w godnej pozazdroszczenia pozycji, jednak, jak widzieliśmy podczas ostatnich wybuchów epidemii, nadal jesteśmy zagrożeni i teraz nie czas na samozadowolenie.

Czytaj więcej:
* Szczepienie przeciw grypie pozostaje ważnym narzędziem w walce z chorobami zimowymi
* Covid-19: Przygotuj się na nowe szczepionki i dawki przypominające, mówią eksperci

„Ciągłe testy i monitorowanie pozostaną krytyczne, gdy wejdziemy w te zimowe miesiące, kiedy warunki są odpowiednie do rozprzestrzeniania się wirusa”.

Dray powiedział, że ważne jest, aby wszyscy byli świadomi, że coś, co może wydawać się zwykłym zimowym pociąganiem nosem, może w rzeczywistości być Covid-19.

„Jeśli ktoś podejrzewa, że ​​jego objawy grypopodobne mogą być w rzeczywistości czymś poważniejszym, konieczne jest natychmiastowe przebadanie go i pozostanie w izolacji, dopóki nie wróci z wynikiem negatywnym” – powiedział. „”.

Bez testów nie było możliwości odróżnienia tych dwóch wirusów.

Powiedział, że szczepienie powinno być uzupełnione stałymi dobrymi praktykami higienicznymi, dystansem fizycznym i zrozumieniem, jak izolować, jeśli to konieczne.

Pielęgniarka Angie Foster z Rady Zdrowia Południowej Canterbury powiedziała, że ​​testy na Covid-19 są bezpłatne dla obywateli Nowej Zelandii, a „osoby powinny pozostać w domu, jeśli czują się dobrze, niezależnie od wyników testu na Covid-19”.

READ  Nowy hipnotyzer wizualizacji wizualnej NASA bada zginający światło taniec podwójnych czarnych dziur