Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„On jest tak zasłużony”: Celtic uhonorował Artura Boruca wycieczką do Polski

Były bramkarz Celtów Artur Boruc (w środku) dołącza do kibiców Legii Warszawa podczas meczu rewanżowego pomiędzy Rangers a Legią Warszawa na Ibrox w 2019 roku.

Mistrzowie Szkocji zostali zaproszeni przez Legię Warszawa do wzięcia udziału w specjalnym meczu honorowym 20 lipca.

42-latek stał się ulubieńcem fanów podczas pięciu lat spędzonych w Celtic w latach 2005-2010. Dwukrotnie zdobył trzy tytuły mistrzowskie, Puchar Szkocji i Puchar Ligi.

Udział W biuletynie piłkarskim

Bramkarz, który w reprezentacji Polski miał 65 występów, był w Legii przez osiem lat w ciągu dwóch okresów, a także grał w Fiorentinie, Southampton i Bournemouth.

Kapitan Celticu Callum McGregor nie może się doczekać udziału w meczu.

„Artur jest ogromną osobowością i przez wiele lat był ważną częścią Celticu i dał fantastyczny występ klubowi w kraju iw Europie i zawsze będzie wysoko ceniony przez wszystkich tutaj” – powiedział na stronie internetowej Celticu.

– Z niecierpliwością czekamy na udział w tym hołdzie Arturowi, na który tak bogato zasłużył po tak długiej i pełnej sukcesów karierze obejmującej Legię Warszawa, Celtic i wiele innych klubów.

Mecz z Polakami będzie częścią przygotowań Celticu do nowego sezonu przed obroną tytułu Premier League i udziałem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Podopieczni Ange Postecoglou spędzą 10 dni w obozie treningowym w Austrii na początku lipca, po czym rozegrają towarzyski mecz wyjazdowy z czeską drużyną Banek Ostrava, a następnie mecze u siebie z mistrzami Anglii Blackburn i Norwich po obu stronach ich podróży do Polski.

READ  Słowenia daje Włochom 12 punktów… a Polska wspina się na trzecie miejsce