Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Omicron COVID-19 epidemia: 6297 nowych przypadków COVID dzisiaj, pracownicy służby zdrowia ostrzegają przed stresem w szpitalu

Wszyscy czarni ignorują wystąpienia w sądzie, jak budowniczowie pracują nad niedoborem GIB, a rząd jest wzywany do wydania tak dużych pieniędzy w najnowszych nagłówkach New Zealand Herald. Wideo / Herold NZ

Obecnie w Nowej Zelandii jest 6297 nowych przypadków COVID we Wspólnocie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nie może zgłosić liczby zgonów związanych z Covid z powodu „problemu technicznego”. Powiedziała, że ​​wkrótce zaktualizuje dane dotyczące zgonów związanych z Covidem.

Ministerstwo nie było również w stanie podać, ile osób jest w szpitalu z Covid.

Tymczasem siedmiodniowa średnia krocząca numerów spraw wspólnotowych wynosi obecnie 6075 – aw zeszły piątek było to 6850.

Obecnie 2 645 477 lub 78 procent kwalifikującej się populacji w wieku powyżej 18 lat otrzymało dawkę przypominającą.

Lokalizacje nowych przypadków Covid to: Northland (154), Auckland (1822), Waikato (468), Bay of Plenty (213), Lakes (98), Hawke’s Bay (168), MidCentral (273), Whanganui (82). ), Taranaki (178), Tairāwhiti (37), Wairarapa (53), Capital and Coast (623), Hutt Valley (298), Nelson Marlborough (252), Canterbury (935), South Canterbury (83), South (498) ) i Zachodnie Wybrzeże (57).

Liczba aktywnych wspólnotowych przypadków Covid wzrosła do 42 517. Są to przypadki, które zostały zidentyfikowane w ciągu ostatnich siedmiu dni i nie zostały sklasyfikowane jako odzyskane.

W sumie potwierdzono, że 1222199 kiwi jest zarażonych wirusem Covid.

Tymczasem personel medyczny ostrzega, że ​​gwałtowny wzrost liczby pacjentów obciąża nasz system szpitalny bezprecedensowo, pomimo dramatycznego spadku liczby Covid w szczytowym momencie.

Mówią, że szpitale też są na „poziomie paniki” Na początku zimy, z rekordowymi opóźnieniami i rejestracją liczby pacjentów.

Covid nie jest główną przyczyną, ale zwiększa stres, który pogarszają choroby układu oddechowego, które pojawiają się zimą wcześniej niż zwykle.

W czwartek zgłoszono 7927 nowych przypadków Covid-19 w społeczności. W szpitalu z wirusem przebywały również 393 osoby, z czego 12 na oddziale intensywnej terapii.

READ  Pracownik obsługi bagażu na lotnisku mówi pasażerom, jak nie spakować walizki

Wczoraj zgłoszono również kolejne 27 zgonów związanych z Covid. Dwadzieścia dwie z tych osób zmarły w ciągu ostatnich pięciu dni, a pozostałe pięć zmarło od 29 marca.

Niektóre z osób zatrudnionych w Covid to personel szpitalny, przy czym duża liczba osób ma kontakt z chorobą lub izolacją z powodu narażenia na Covid, między innymi.

Szpitale opóźniają operacje i coraz częściej ostrzegają, że sytuacja jest nie do utrzymania, a czas oczekiwania na oddziałach ratunkowych jest bardzo długi.

Eksperci ostrzegają, że ta zima będzie bardzo trudna, ponieważ kiwi nie są odporne na wirusy krążące obecnie w społeczności.

Opublikowano najnowsze dane dotyczące szkoły Covid

Ministerstwo Edukacji opublikowało również najnowsze numery przypadków Covid dla szkół.

Dane są dostarczane co tydzień na podstawie raportów szkolnych do Ministerstwa.

W ciągu siedmiu dni do czwartku szkoły w Nowej Zelandii zgłosiły 7370 nowych przypadków. Spośród nich 6205 to studenci, 830 to nauczyciele, a 335 to inni pracownicy.

W sumie 700 szkół – lub 28% wszystkich szkół – zgłosiło przynajmniej jeden przypadek w ciągu siedmiu dni do czwartku.

Centra Early Learning zgłosiły kolejne 877 przypadków, przy czym 8 procent ośrodków leczyło co najmniej jeden nowy przypadek w ostatnim tygodniu. Obejmowało to 553 uczniów, 240 nauczycieli i 84 inne osoby.

W Nowej Zelandii 15% szkół ma co najmniej jednego nauczyciela lub dyrektora z Covid, podobnie jak 3% ośrodków nauczania początkowego.

Wykres dostarczony przez Departament Edukacji porównujący lokalne przypadki Covid ze zgłoszonymi przypadkami Covid w szkołach i ośrodkach wczesnej edukacji.  Źródło: Ministerstwo Edukacji
Wykres dostarczony przez Departament Edukacji porównujący lokalne przypadki Covid ze zgłoszonymi przypadkami Covid w szkołach i ośrodkach wczesnej edukacji. Źródło: Ministerstwo Edukacji