Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olimpijskie skoki o tyczce Olivia McTaggart i Elisa McCartney pozostają na ziemi w planszy Tokyo

Dwóch w dół, jeden do wyjścia. Elisa McCartney i Olivia McTaggart, które mają nadzieję na skok o tyczce na Igrzyskach Olimpijskich Kiwi, kontynuują kolejny zamach rakietą, ścigając niespodziewane miejsce na Igrzyskach w Tokio.

Ani oni, ani ich koleżanka z drużyny z Auckland, Imogen Ayres, nie byli w stanie osiągnąć wymaganych 4,70 mw meczach na sekundę trzech kolejnych imprez Winter Series w obiekcie AUT Millennium w Oakland w sobotnie popołudnie.

To pozostawia im kolejne zawody, którymi jest już Salon Ostatniej Szansy, w najbliższą sobotę – ostatnią przed 22 czerwca eliminacjami olimpijskimi.

Olivia McTaggart przekracza poprzeczkę na 4,40 m w zimowej serii skoków o tyczce w Auckland w sobotę.

Alicia Lovrich / NZ Lekkoatletyka

Olivia McTaggart przekracza poprzeczkę na 4,40 m w zimowej serii skoków o tyczce w Auckland w sobotę.

Szczerze mówiąc, to 4,70 wydaje się dla nich wszystkich trochę za daleko, ponieważ McCartney nie mogła ruszyć z miejsca w sobotę, ponieważ nadal boryka się z przewlekłymi problemami ze stawami skokowymi i kostkami, a MacTaggart spadła z 4,40 m za pierwszym razem, ale nie może zbliżyć się do wszystkich prób Wszystkie trzy, które byłyby PB 4.60.

Czytaj więcej:
* Elisa McCartney i Olivia McTaggart błyszczą dwoma kolejnymi strzałami na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
* Elisa McCartney zmaga się z bólem i frustracją, ale nie rezygnuje ze swoich olimpijskich marzeń
* Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Elisa McCartney wśród nowozelandzkich sportowców wciąż spóźniona na igrzyska

McTaggart, która wyprzedziła 4,55 m, wygrała konkurs z 4,40 m, a Ayres była druga z 4,25 m, które wygrała w drugiej próbie. McCartney wycofał się, nie odrywając się od ziemi.

Sobotnia zawodniczka Olivia McTaggart była najlepszym zawodnikiem w zimowej serii skoków o tyczce.

Alicia Lovrich / NZ Lekkoatletyka

Sobotnia zawodniczka Olivia McTaggart była najlepszym zawodnikiem w zimowej serii skoków o tyczce.

“Uzyskanie 4,40 za pierwszym razem było naprawdę dobre. Naprawdę tego chciałem” – powiedział 21-letni MacTaggart. Rzeczy po zawodach. „Czułem się pewnie i myślałem, że było tam 4,60. Tylko w tych dwóch ostatnich próbach byłem w stanie wystartować prawidłowo i nie mogłem podążać za skokiem.

„Jest słodko-gorzki. Musisz odnieść zwycięstwa, ale jest to bardzo trudne”.

McCartney, 24-letnia brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio, która nie skakała bez żadnych problemów, odkąd w 2018 roku osiągnęła wynik 4,94, powiedziała, że ​​desperacko chce jeszcze raz dodać punkt odniesienia kwalifikacyjnego do 4,70, ale nie mogła tego zrobić. jej własna wysokość wejścia.

„Nie sądziłem, że będzie o wiele gorzej niż w zeszły weekend, ale niestety tak się stało. Częściowo myślę, że chcę dać mu kolejną szansę w następny weekend, więc nie było sensu zadawać więcej obrażeń w tym tygodniu”.

McCartney powiedział, że jej achilles i kostka były „ogniste” w sobotę i nie pozwalały jej nawet wstać z ziemi.

Ale obiecała dać ostatni rzut kostką najlepiej, jak potrafi.

Elisa McCartney jest wciąż daleka od swoich najlepszych, ponieważ dąży do ostatniej szansy na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Andy Lyons / Getty Images

Elisa McCartney jest wciąż daleka od swoich najlepszych, ponieważ dąży do ostatniej szansy na igrzyska olimpijskie w Tokio.

„Dotarłem tak daleko, a fakt, że spędziłem cały rok tak ciężko pracując, aby utrzymać motywację i kontynuować, byłbym bardzo rozczarowany sobą, gdybym się poddał, gdy został tylko tydzień. Zrobię co w mojej mocy.

McCartney powiedziała, że ​​prawdopodobnie zmieni kilka rzeczy w przyszłym tygodniu, przygotowując się do ostatniego razu, aby znaleźć wolność, której potrzebuje, i była zdeterminowana, aby odpocząć i cieszyć się tym, co jej zostało po zdenerwowaniu podczas ceremonii otwarcia, nadrabiając zaległości o 4.20 po południu.

MacTaggart zdaje sobie również sprawę, że musi wyjąć jeden z pudełka. Powiedziała, że ​​nawet próba zdobycia PB w środku zimy była ekscytująca, ale ma nadzieję, że w następny weekend będzie lepiej radzić sobie w zawodach.

„Bardzo podobny do dzisiejszego, z wyjątkiem lepszego” – powiedziała o planie. “Dostałem kilka naprawdę dużych drążków, co jest dobrym znakiem, największym, jaki kiedykolwiek miałem. W przyszłym tygodniu muszę tylko zmienić kilka drobiazgów, ustawić właściwy but i zacząć od tego.”

READ  Rugby: Gracz Great All Blacks Ma'a Nonu zaskoczy powrót do Ngāti Porou Wschodnie Wybrzeże w ten weekend w Heartland