Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olimpiada w Tokio: Polak traci buty i biegnie dalej na 1500m

Podczas półfinałów na 1500 m mężczyzn, Polak długodystansowy Michał Rozmes stracił prawy but, ale kontynuował rywalizację.

WASZYNGTON – Polak Michał Rozmes nie pozwoli, aby utrata buta uniemożliwiła mu przekroczenie linii mety na igrzyskach w Tokio w czwartek.

Podczas drugiego półfinału na 1500 m mężczyzn Rosemus stracił prawy but. To go spowolniło, ale go nie powstrzymało. Ukończył wyścig na trzynastym miejscu, z łącznym czasem 3 minut 54,53 sekundy.

W tej chwili nie wiadomo, w jaki sposób but zgubił się w pierwszej kolejności.

26-latek zajmuje obecnie 38. miejsce na świecie w biegu na 1500 m . mężczyzn Świat Lekkoatletyki. Biega też na 800m mężczyzn, ale nie na olimpijskim etapie.

Podczas tej samej rundy półfinałowej Abel Kipsang z Kenii i Pobił rekord olimpijski Z ostatecznym czasem 3 minut 31,65 sekundy.

Finały wydarzenia odbędą się w sobotę.

POWIĄZANE: „Całkowite zakłopotanie”: legenda olimpijska odpowiada po niepowodzeniu amerykańskiej sztafety męskiej w finale

Kilka dni przed wyścigiem, Rozmys na Facebooku “Twoje wspaniałe wsparcie jest zawsze potrzebne nam, sportowcom. Trzymajcie kciuki i dopingujcie.”

Finał 1500 m kobiet odbędzie się w piątek.

holenderski biegacz Sevan Hassan miał czkawkę podczas biegu na 1500 m kobiet, ale wrócił i wygrał. Na starcie ostatniego okrążenia potknęła się i upadła po tym, jak Kenijska Edina Jepetok upadła przed nią. Hassan wstała i skończyła w 4 minuty 5,17 sekundy, aby zakwalifikować się do półfinału.

Hassan jest spodziewaną srebrną medalistką w biegach 5000 i 1500 kobiet.