Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Około 1600 zostało dotkniętych po nieprawidłowym przechowywaniu szczepionek Covid

Rada Zdrowia Okręgu Południowego przeprosiła i wezwała prawie 1600 osób do otrzymania alternatywnej szczepionki przeciw Covid-19 po tym, jak fiolki były przechowywane w „niewłaściwej temperaturze”.

Incydenty miały miejsce w obszarach Queenstown Lakes i Central Otago między 1 grudnia 2021 a 28 stycznia 2022.

DHB został ostrzeżony w zeszły czwartek po kontroli koordynatora szczepień aDostawca opieki zdrowotnej, Engage Safety, odkrył „awarie zimnego łańcucha” w sposobie przechowywania szczepionki.

„Nie ma ryzyka zranienia osób, które otrzymały szczepionkę, która była przechowywana w niewłaściwej temperaturze. Jednak w tych okolicznościach szczepionka nie jest uważana za skuteczną i nie zapewnia wiarygodnego poziomu odporności” – powiedział lekarz SDHB odpowiedzialna za zdrowie dr Susan Jack.

Taka awaria może wystąpić w dowolnym momencie procesu szczepienia, ponieważ szczepionka Pfizer musi być przechowywana w określonej temperaturze, aby zapewnić najlepszą możliwą odpowiedź immunologiczną.

DHB twierdzi, że pilnie kontaktuje się z zainteresowanymi osobami, które rozciągają się na Auckland za pośrednictwem wiadomości tekstowych, telefonu, e-maila lub listu, gdy jest to konieczne.

„SDHB zdaje sobie sprawę z niedogodności i niepokoju, jakie może powodować u osób dotkniętych chorobą. Dyrektor generalny SDHB, Chris Fleming, mówi: „Szczerze przepraszamy osoby dotknięte tym incydentem, a także Luhanau.

Rzeczniczka Engage Safety, Debbie Swain-Roy, powiedziała 1NEWS w oświadczeniu: „Chcę powiedzieć, jak bardzo przepraszam za niedogodności i zakłócenia, jakie to spowodowało dla wszystkich osób, których to dotyczy.

„Mam długą historię w opiece zdrowotnej w regionie Queenstown Lakes (ze szczepieniami zapewniamy od ponad dziesięciu lat). Ten problem nigdy wcześniej nie występował i w pełni popieram śledztwo SDHB w tej sprawie. W tym czasie nie stosujemy szczepień czas.”

READ  Solar Eclipse 2021: Widok na Wielką Brytanię i Irlandię | Wielka Brytania pogoda

Departament Zdrowia został również poinformowany o potencjalnej awarii i „zapewnił zestaw porad i wsparcia Southern DHB, ponieważ rozważył wpływ i konsekwencje awarii łańcucha chłodniczego”.

Burmistrz Queenstown Lakes, Jim Bolt, powiedział: „To bardzo rozczarowujące słyszeć, że wiele osób, które próbowały postępować właściwie i wzmocnić lub wzmocnić, popełniło błąd z powodu odosobnionej awarii systemu chłodni. zrobili pierwszy lub drugi strzał. Lub wzmacniający, myśląc, że zyskują istotną ochronę przed Omicronem, byłoby to niewątpliwie bardzo stresujące i niepokojące”.

„Jednak kontrola i równowaga systemu SDHB wychwyciły tę awarię i jest to uspokajające, że każda osoba, która otrzymała dotkniętą dawkę, skontaktuje się bezpośrednio w ciągu najbliższych kilku dni, aby mogła podjąć niezbędne kroki w celu uzyskania ochrony, której potrzebują” – powiedział burmistrz Bolt.

Okręgowy Zarząd Zdrowia przeprowadza obecnie niezależną analizę tego problemu.

Chociaż uważa się, że jest to „odosobniony incydent”, DHB będzie również sprawdzać wszystkich 130 dostawców usług w regionie, aby upewnić się, że problem nie jest powszechny.

Ministerstwo Zdrowia rozważy ustalenia i zalecenia z przeglądu oraz „rozważy ulepszenia istniejących systemów, procesów i wymagań”.

Niektóre z odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące alternatywnych szczepionek mogą być: znaleźć tutaj.