Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromny cios World Rugby w koncepcję World 12s

Były trener All Blacks Steve Hansen (z prawej) i były trener Nowej Zelandii rugby Steve Tew są zaangażowani w 12. Mistrzostwa Świata.

Hannah Peters / Getty Images

Były trener All Blacks Steve Hansen (z prawej) i były trener Nowej Zelandii rugby Steve Tew są zaangażowani w 12. Mistrzostwa Świata.

Proponowane Mistrzostwa Świata w Rugby 12s otrzymały potencjalnie śmiertelny cios ze strony globalnego organu zarządzającego sportem.

„Interesariusze nie chcą w tej chwili dalej zgłębiać tej koncepcji”, mówi World Rugby po rozważeniu przez potężne komisje.

Organizatorzy, nazwani Indian Rugby Premier League, planowali rozpoczęcie 12-osobowego turnieju w sierpniu 2022 roku, wierząc, że system franczyzowy, w tym aukcje graczy, przyciągnie do gry nowych fanów i pieniądze. Zaproponowano również mistrzostwa kobiet.

Wybitne postacie rugby z Nowej Zelandii, takie jak Steve Teo, Steve Hansen i Kieran Reed Uczestniczyli w próbach urzeczywistnienia koncepcji.

Czytaj więcej:
* Były kapitan All Blacks Kieran Reed wymienia w swoim śnie sześciu AB
* Były kapitan All Blacks, Kieran Reed, chętny do trenowania do mistrzostw świata 12s
* Trener All Blacks, Ian Foster, jest otwarty na proponowanie 12. Mistrzostw Świata

Ale World Rugby nie sankcjonuje imprezy, której celem jest wygenerowanie około 500 milionów dolarów w ciągu pierwszych pięciu lat, co zapewni sowite wynagrodzenie wszystkich uczestników.

„Kluczowi interesariusze w grze z zadowoleniem przyjmują innowacyjne myślenie, które może przyczynić się do rozwoju sportu, a nowe koncepcje są zawsze w pełni brane pod uwagę” – powiedział rzecznik World Rugby.

„World Rugby odzwierciedla poglądy federacji krajowych, międzynarodowych i lokalnych zawodów dla grupy proponującej Mistrzostwa Świata 12s i potwierdziło, że zainteresowane strony nie chcą obecnie dalej zgłębiać tej koncepcji.

„To stanowisko popierane przez Komitet Wykonawczy Światowego Rugby i Komitet Gier Zawodowych, w skład którego wchodzą przedstawiciele elity męskiej i żeńskiej gry.

„Priorytetem sportu jest prowadzenie owocnych dyskusji dotyczących rozwoju sprawnego i harmonijnego corocznego międzynarodowego kalendarza skoncentrowanego na dobrobycie”.

READ  Tour de France: Fan biorący udział w wypadku Tour de France aresztowany

Gracze World 12 nadal wierzą, że ich koncepcja turnieju, który odbędzie się w Anglii przez trzy kolejne weekendy z udziałem 192 najlepszych graczy, jest nadal realna.

„Świat World Rugby 12 był, jest i nadal jest w stałym kontakcie z Mistrzostwami Świata w Rugby” – powiedziała Rowena Samaracini, nowo mianowana dyrektor generalna turnieju.

wszystko czarne

Trener ataku All Blacks, John Plumtree, szczegółowo opisuje surowe protokoły, którymi zarządzają All Blacks.

„Wyzwania związane z kalendarzem międzynarodowym są dobrze znane. World 12s to projekt długofalowy i będzie rósł z biegiem lat.

„Jesteśmy optymistycznie nastawieni, że nawet przy ograniczeniach nałożonych przez obecny kalendarz, World 12s będzie w stanie zorganizować turniej w sierpniu 2022 roku, w którym weźmie udział wielu znanych graczy w grze, na których nie będzie miało wpływu walka head-to -głowy mecze w tym czasie.”

Byłoby wspaniale zobaczyć, czy koncepcja jest gotowa, by pójść drogą rebeliantów.