Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ograniczone czasowo jedzenie zmienia hormon menopauzy

22 lutego 2023 r

Minuta czytania

Nie mogliśmy przetworzyć Twojego żądania. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten problem nadal występuje, skontaktuj się z obsługą [email protected]

W lutowym numerze koniecOren Dzisiaj, Eksperci debatowali nad korzyściami zdrowotnymi jedzenia ograniczonego czasowo.

Tutaj Kahlovamagisterskie, doktorskie, Dyrektor ds. badań klinicznych w Physicians Committee for Answers Medicine w Waszyngtonie powiedział LaHlio, że „ograniczone czasowo jedzenie działa, ale mechanizmy wciąż wymagają zbadania”.

W lutowym numerze endokrynologia dzisiaj, Eksperci debatowali nad korzyściami zdrowotnymi jedzenia ograniczonego czasowo. Zdjęcie: Adobe Stock

Ale, Max Petersen, doktor nauk medycznych, Samo jedzenie ograniczone czasowo nie spełnia ogólnie uznanego progu istotności klinicznej wynoszącego 5% utraty wagi, powiedział pracownik wydziału endokrynologii, metabolizmu i badań nad lipidami oraz Centrum Żywienia Człowieka na Washington University School of Medicine w St. Louis . . Pierwsza historia była w Endokrynologii w zeszłym tygodniu.

Druga ważna historia dotyczyła zmian hormonalnych w okresie menopauzy, takich jak sterydy w jajnikach, hormony nadnerczy i insulinopodobny czynnik wzrostu, które nie były związane z utratą siły chwytu u starszych kobiet.

Przeczytaj te i inne najważniejsze historie z endokrynologii poniżej:

Czy jedzenie ograniczone czasowo przynosi klinicznie istotne korzyści zdrowotne dorosłym?

Ekspert powiedział, że jedzenie ograniczone czasowo jest korzystne w zapobieganiu i leczeniu otyłości, cukrzycy i innych chorób przewlekłych. Czytaj więcej.

Zmiany hormonalne w okresie menopauzy nie korelują z utratą siły wraz z wiekiem szczupły

Wśród kobiet po menopauzie naukowcy nie zauważyli istotnego związku między sterydami jajnikowymi, hormonami nadnerczy, insulinopodobnym czynnikiem wzrostu I, parathormonem, witaminą D i siłą uścisku dłoni, zgodnie z wynikami badań. Czytaj więcej.

READ  Wcześniej spodziewano się, że dłuższe sezony pylenia spowodowane zmianami klimatu będą miały wpływ na alergie i astmę

Dziewczęta z cukrzycą typu 1 mają gorsze wyniki w porównaniu z dziewczętami z cukrzycą typu 1 dzieci

Według systematycznego przeglądu opublikowanego w cukrzyca. Czytaj więcej.

Ryzyko zachorowania na cukrzycę wzrasta u dorosłych po zakażeniu COVID-19

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Sieć JAMA jest otwarta. Czytaj więcej.

Fenotypowanie, genetyka ma klucze do medycyny precyzyjnej w otyłości leczenie

Dostępnych jest wiele opcji leczenia otyłości, od chirurgii bariatrycznej po interwencje dotyczące stylu życia i leki. Jednak ustalenie planu leczenia, który jest najlepszy dla każdej osoby, pozostaje wyzwaniem. Czytaj więcej.