Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ograniczanie skutków niskoemisyjnych technologii transformacji – ScienceDaily

Naukowcy wykazali, w jaki sposób szczegółowa ocena „od kołyski do grobu” na początku nowych poszukiwań wydobycia minerałów może znacząco złagodzić negatywny wpływ na środowisko.

Zespół naukowców z University of Exeter, Minfero, British Geological Survey i Circular Economy Solutions Unit wykazał korzyści płynące z zastosowania oceny cyklu życia (LCA) w dążeniu do promowania „zielonych” technologii wydobywczych.

LCA są wykorzystywane do oceny wpływu na środowisko związanego z cyklem życia produktów komercyjnych, od wydobycia surowców po użytkowanie i ostateczną utylizację.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na przestawienie się na odnawialne źródła energii rośnie zapotrzebowanie na zrównoważone i przyjazne dla środowiska źródła surowców i minerałów technologicznych.

W rezultacie rozrosło się polowanie na minerały ziem rzadkich, lit, kobalt i grafit, m.in. na akumulatory samochodów elektrycznych, turbiny i panele słoneczne — przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne.

W nowym przeglądzie naukowym opublikowanym w charakter temperamentu Opinie Ziemia i środowisko, zespół badawczy demonstruje, w jaki sposób LCA, która integruje zagadnienia związane z geologią, mineralogią i „mineralologią”, może pomóc w identyfikacji potencjalnych „gorących punktów” przed rozpoczęciem nowych wydobycia.

To nowe podejście umożliwi geologom pomoc w identyfikacji potencjalnych celów poszukiwawczych, które w naturalny sposób poddają się niewielkim wpływom środowiskowym, co skutkuje uzyskaniem najlepszych złóż mineralnych z możliwie najmniejszymi zakłóceniami naturalnymi.

Profesor Francis Wall z Camborne School of Mines na University of Exeter powiedział: „Istnieje wielka szansa dla krajów na wykorzystanie swoich naturalnych zasobów mineralnych do pomocy w dekarbonizacji, ale ważne jest, aby odbywało się to we właściwy sposób, aby powoduje zrównoważony rozwój, a nie katastrofę”.

Robert Bell z Minviro i University of Exeter, główny autor artykułu, dodał: „Napisanie tej recenzji było doskonałą okazją do połączenia wyników ostatnich badań akademickich z doświadczeniem zdobytym podczas naszej pracy konsultingowej w Minviro”.

Dr. są naprawdę zrównoważone”.

READ  Nowe urządzenie do obliczeń molekularnych ma bezprecedensowy potencjał rekonfiguracyjny, przypominający kolor mózgu

Źródło historii:

Materiały Wstęp do Uniwersytet Exeter. Uwaga: Treść można modyfikować zgodnie ze stylem i długością.