Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogłoszenie nowego wybuchu epidemii eboli w Demokratycznej Republice Konga

Władze zdrowia w kraju afrykańskim ogłosiły nową epidemię wirusa Ebola po potwierdzeniu przypadku infekcji w Mbandaka, mieście w północno-zachodniej prowincji Equateur, poinformowała w sobotę Światowa Organizacja Zdrowia.

Pacjentem dotkniętym chorobą był 31-letni mężczyzna, którego objawy zaczęły się 5 kwietnia i Po ponad tygodniu opieki domowejSzukaj leczenia w lokalnej placówce zdrowia.

21 kwietnia został przyjęty do Ebola
ośrodek leczenia na oddziale intensywnej terapii, ale zmarł później tego samego dnia. Po rozpoznaniu objawów pracownicy służby zdrowia natychmiast wysłali próbki do badania na obecność wirusa Ebola, Kim jest wytłumaczyć.

Jak dotąd potwierdzono tylko jeden przypadek i nadal trwają dochodzenia w celu ustalenia źródła epidemii.

Czternasta epidemia w kraju

„Czas nie jest po naszej stronie” – powiedział dr Machidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę. „Choroba miała wczesny początek przez dwa tygodnie i teraz nadrabiamy zaległości. Pozytywną wiadomością jest to, że władze ds. zdrowia w Demokratycznej Republice Konga mają większe doświadczenie niż ktokolwiek na świecie w szybkim opanowaniu epidemii eboli ”.

to było tam? 14. epidemia eboli w Demokratycznej Republice Konga
Od 1976 r. nowa epidemia jest szóstą od 2018 r. – według agencji zdrowia ONZ najczęstsza w historii eboli w tym kraju.

Poprzednie ogniska wystąpiły w prowincji Equateur w 2020 i 2018 r., odnotowano odpowiednio 130 i 54 przypadki.

Szczepienia środowiskowe zaraz się rozpoczną

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​zmarły pacjent otrzymał bezpieczny i godny pochówek, co obejmuje modyfikację tradycyjnych ceremonii pogrzebowych w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia osób z płynami zakaźnymi.

Organy służby zdrowia wyznaczają również kontakty w celu monitorowania ich zdrowia i dezynfekcji placówki opieki zdrowotnej, w której pacjent był leczony.

Co więcej, Plany rozpoczęcia szczepień w najbliższych dniach są w toku Z zapasami szczepionki rVSV-ZEBOV Ebola już dostępnej w Gomie i Kinszasie.

READ  Niesamowity „pierścień Einsteina” został zauważony przez teleskop Hubble'a 3,4 miliarda lat świetlnych od Ziemi

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podkreśliła „wysyłkę i zarządzanie szczepionkami do Mbandaki poprzez „strategię szczepień pierścieniowych – w której kontakty i kontakty są szczepione w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa i ochrony życia”.

Dr dodał. „Wszyscy zaszczepieni podczas wybuchu epidemii w 2020 roku zostaną ponownie zaszczepieni”.

Ebola to poważna i często śmiertelna choroba, która dotyka ludzi i inne naczelne. W poprzednich epidemiach śmiertelność wahała się od 25% do 90%.

© Zakres mediów