Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ofgem wydaje ostrzeżenie „pomyśl” o rachunkach za energię w gospodarstwach domowych przed oczekiwanym spadkiem pułapu cenowego

Ofgem wydaje ostrzeżenie „pomyśl” o rachunkach za energię w gospodarstwach domowych przed oczekiwanym spadkiem pułapu cenowego

Ofgem wydał ostrzeżenie dla każdego, kto rozważa ustalenie swoich rachunków za energię przed ogłoszeniem kolejnego pułapu cenowego.

Ze względu na zmienność cen energii wielu może ulec pokusie przejścia na taryfę stałą. Stała taryfa pozwala użytkownikom na trzymanie się jednej ceny za gaz i energię elektryczną bez jej zmiany przez cały okres obowiązywania uzgodnionej umowy.

Chociaż dla niektórych może to brzmieć jak dobry pomysł, oznacza to, że płatnicy rachunków korzystający z tych taryf ryzykują, że nie skorzystają z niższych stawek, zwłaszcza jeśli ich stała stawka jest znacznie wyższa niż zmienne stawki taryfowe.

Wypróbuj MEN Premium za darmo, klikając tutaj, bez reklam, zabawnych puzzli i wspaniałych nowych funkcji

Ofgem ogłosi nowy pułap cenowy jeszcze w tym miesiącu, który będzie obowiązywał od października do grudnia. Oczekuje się, że maksymalna kwota spadnie nieznacznie do około 1860 GBP w przypadku typowego domu dwupaliwowego.

Wydając ostrzeżenie o stałych umowach w mediach społecznościowych, Ofgem napisał: „Pomyśl, zanim naprawisz. Stałe ceny energii wróciły na rynek, ale sprawdź, czy są dla Ciebie odpowiednie. Ceny są nadal nieprzewidywalne i angażujesz się w uzyskiwanie stała stawka. Może to oznaczać, że stawka obecna będzie Cię omijać, jeśli ceny spadną w przyszłości”.

Obecnie eksperci spodziewają się, że rachunki pozostaną „stosunkowo stabilne” w przyszłym roku, ale w dającej się przewidzieć przyszłości pozostaną znacznie powyżej poziomów sprzed pandemii. Firma konsultingowa Cornwall Insight przewidziała „stosunkowo niewielkie wahania” do września przyszłego roku. Po niewielkim spadku w październiku, oczekuje się, że maksimum wzrośnie do około 1960 GBP w styczniu, przed kolejnymi niewielkimi spadkami w marcu i lipcu.