Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odrzucony w Hiszpanii, ukochany w Polsce: doskonałe występy Igbekeme napędzają oszałamiający powrót

Nigeryjski pomocnik James Igbekimi został w poniedziałek wybrany piłkarzem roku Wisły w wygranym 2:1 u siebie meczu z GKS Tychy w 23. kolejce ekstraklasy.

Igbekeme był już poza boiskiem, gdy Luis Fernández wykonał rzut karny, który odebrał Wiśle trzy punkty, ale jego uderzenie było tak imponujące, że kibice wybrali go zawodnikiem meczu.

W rzeczywistości Igbekeme odegrał kluczową rolę we wszystkich trzech swoich występach w klubie, prowadząc ich do trzech zwycięstw z rzędu.

Nigeryjski pomocnik wniósł nową energię do Wisły Kraków po kontrowersyjnym odejściu z Realu Saragossa.

Wyrzutek w Hiszpanii

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu Real Saragossa uznał pomocnika za zbędnego i niezdolnego do gry w pierwszej drużynie.

James Igbekeme przeszedł długą drogę w tak krótkim czasie, od odrzucenia w Hiszpanii do stania się kluczowym graczem w Polsce.

Pomocnik nie zawsze był w niełasce w Saragossie. To właśnie w tym klubie wyrobił sobie markę po występach w Ribeirão 1968 FC, AD Oliveirense i Gil Vicente FC. W tamtym czasie był jednym z pierwszych nazwisk na liście drużyn ze 104 występami, w tym 96 w La Liga 2.

Jednak czasy się zmieniły, a Igbekeme został uznany za nadwyżkę w stosunku do wymagań i wysłany na wypożyczenie do MLS, gdzie grał w Columbus Crew.

Pomimo 23 występów w kadrze, w styczniu został ponownie odesłany do Realu Saragossa.

Jednak Real Saragossa nie chciał 27-latka i po niepotrzebnej publicznej wrzawie menedżera klubu, Egbekim ostatecznie wypożyczył Wisłę Kraków.

mistrz w Krakowie

Odkąd dołączył do Wisły, Igbekeme jest wybitnym wykonawcą i kryje się za swoimi problemami.

Najbardziej jednak wyróżnia się występ Igbekeme w meczu z GKS-em Tychy.
Ace urodził się w Lagos najlepszy gracz Dla Wisły w meczu miał średnią ocen 7,10.

Jego występ w meczu był wyjątkowy, z momentami, kiedy wydawał się być wszędzie na boisku, nie tylko przyjmując piłki przeciwnikom, ale także prowadząc swoją drużynę.

READ  Polska inflacja rośnie we wrześniu

Zwycięstwo nad GKS Tychy jest świadectwem wkładu Igbekeme w Wisłę Kraków.

Zespół pokazał zupełnie inny poziom jakości w obecnym Tourze niż jesienią i wraca do wyścigu o awans.

Ciekawie będzie patrzeć, jak Igbekeme będzie się dalej rozwijał i przyczyniał się do sukcesów zespołu, a być może zostanie nagrodzony stałym pobytem w Krakowie.