Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odliczanie na Wyspach Kanaryjskich: Zapowiedź zawodów ERC – FIA ERC

Kanaryjskie odliczanie: zapowiedź wydarzenia ERC

Wszystko, w co powinieneś zagrać, gdy Rajd Wysp Kanaryjskich będzie gospodarzem decydującej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2021 w dniach 18-20 listopada – oraz finału ERC promowanego przez Discovery Sports Events (dawniej imprezy Eurosport), zanim przekażesz pałeczkę promotorowi WRC od następnego sezonu .

podstawy
co lub co: Rajdowe Mistrzostwa Europy 2021, runda 8 z 8*
gdy: 18-20 listopada
gdzie: Palma Gran Canaria
Faza: 17
odległość sceniczna:
197,27 km
łącze odległościowe:
371,06 kilometrów
całkowity dystans:
568,33 kilometrów
Powierzchnia: asfalt
Powstanie ERC (od restrukturyzacji 2004): 6 (2013, 2016-2020)
* Liczy się również dla: ERC1, ERC2, ERC3, ERC Junior, ERC3 Junior, Rajdowe Mistrzostwa Europy dla Zespołów, Abarth Rally Cup

Nowi zwycięzcy:
2020: Adrien Fourmaux / Renaud Jamoul (Ford Fiesta R5 MkII)
2019: Pepe López / Borja Rozada (Citroën C3 R5)
2018: Aleksiej Łukjanuk / Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5)
2017: Aleksiej Łukjanuk / Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5)
2016:
Aleksiej Łukjanuk / Aleksiej Arnautow (Ford Fiesta R5)

Spotkanie w 100 słowach:
Ponieważ etapy wznoszą się i opadają w częstym tempie, kierowcy zwracają szczególną uwagę na pokonywanie zakrętów i prędkość na linii, aby zapewnić utrzymanie optymalnego pędu, podczas gdy precyzyjne ustawienie samochodu i dokładność notatek są również ważne. Godną uwagi cechą uszczelnionych faz jest powierzchnia ścierna, która jest zbudowana w części z lawy. Oznacza to, że poziom przyczepności jest wysoki i pozostaje stały w deszczu, chociaż zużycie opon może wzrosnąć na suchej nawierzchni. Jednak przy ograniczonych możliwościach „przecinania” zakrętów, drogi pozostają względnie wolne od gruzu. Finał sezonu 2021 ERC jest jednocześnie 45. edycją tego wymagającego rajdu.

Droga w skrócie:
Podczas gdy wiele nazw etapów i lokalizacji będzie znanych wielu, rozległe modyfikacje trasy 45. Rajdu Wysp Kanaryjskich sprawiają, że tor jest znacznie przebudowany z etapem Telde Free Practice, a także nowe kwalifikacje do 2021 roku.

Otwarcie etapu w piątek 19 listopada obejmuje dwie wizyty w Valcelcio (11,91 km), San Mateo (13,86 km), Tejeda (13,66 km) i Santa Lucia (12,94 km), a także jeden przejazd przez 1,53 km Las Palmas de Gran Trasa kanaryjska. Etap uliczny, który kończy zajęcia pierwszego dnia.

READ  Koniec szturmu Lydii Koe na Florydzie

Sobotni decydujący etap to dwie wizyty w Arucas (7,18 km), Moya (12,96 km) i Valleseco (14,56 km), natomiast dostępne są dwie wersje etapu Telde – Telde Tradición del Motor (10,39 km) i Telde Ciudad Deportiva (11,11 km) km)).

W piątek pierwsze podanie przez Valsequillo (SS1) i drugie podanie Santa Lucía (SS8) zostanie pokazane na żywo o godz. Portal społecznościowy Facebook I youtube. W sobotę Valleseco 1 (SS12) i Telde Ciudad Deportiva (SS17) będą nadawane tak jak o godz. Portal społecznościowy Facebook I youtube. Kliknij Tutaj dla planu wydarzenia.

Przegląd
Wszystko, w co powinieneś zagrać, gdy Rajd Wysp Kanaryjskich będzie gospodarzem decydującej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2021 w dniach 18-20 listopada – oraz finału ERC promowanego przez Discovery Sports Events (dawniej imprezy Eurosport), zanim przekażesz pałeczkę promotorowi WRC od następnego sezonu .

Po siedmiu rundach wszystkich gier, wciąż jest mnóstwo tytułów FIA dostępnych tylko w wydarzeniu Tarmac, które od kilku sezonów jest ostoją ERC, a także rundą S-CER Supercampeonato RFEDA.

Na tę okazję organizator imprezy Club Deportivo Todo Sport przyciągnął 72 uczestników, w tym 52 załogi, które wystartują w głównym rajdzie międzynarodowym, a 37 zakwalifikowanych załóg ścigać się będzie o punkty ERC. Kliknij Tutaj Aby wyświetlić listę wpisów.

Miko Marczyk, pierwsze ziarno i Afrin Larina, mistrz ERC3/ERC3 Juniorów z 2019 roku, walczy o zakończenie tymczasowego wicemistrza Andreas Mikkelsen w klasyfikacji generalnej. Kierowcy Škoda Fabia Rally2 Evo i członkowie Fabryki Talentów ERC-MICHELIN, dwukrotni mistrzowie Polski Marczyk i Llarena wspierani przez Team Rallye w Hiszpanii, należą do najjaśniejszych międzynarodowych rajdowych perspektyw.

Będą próbować podążać śladami koła gwiazdy WRC Adrian Formo, zwycięzca zeszłorocznego Rajdu Wysp Kanaryjskich, podczas gdy ich koledzy kierowcy Szymon Gospodarczyk I Sarah Fernández Rywalizują o zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA dla uczestniczących kierowców.

Javier Bardo w konflikcie z Dmitrij Feofanow za koronę ERC2 w Suzuki Swift ze specyfikacją Rally2 Kit, podczas gdy Peugeot 208 Rally4 kochanie bas To sprawiło, że pokonanie obecnego lidera Jean Baptiste Franceschi(Renault Clio Rally 4) do chwały ERC3 z jego jedynym skupieniem. Tymczasem Franceschi ma prawo zrekompensować, jeśli zaprzeczy Sami Bagari (Ford Fiesta Rally4) Tytuł Juniora ERC3 i szansa na zdobycie nagrody ERC Junior Award w 2022 r. za kierownicą wyposażonej w Pirelli Fiesty Rally3 obsługiwanej przez M-Sport Polska.

READ  Miedwiediew pokonuje Hurkachez i awansuje do półfinału ATP w Toronto | Sporty

Ken Turn Podczas Rajdu Wyspy Kanaryjskie będą świętować zdobycie tytułu tymczasowego mistrza ERC Juniorów w wyścigu FIA Junior WRC 2022 w Fiesta Rally3 na oponach Pirelli. Z niezastąpioną przewagą w Abarth Rally Cup, Dariusz Polonski Punkty ERC2 ścigają się na Rajdzie Wysp Kanaryjskich za kierownicą wyścigu Abarth 124 wyposażonego w Pirelli. Dla Toksport WRT w Rajdzie Węgier rozstrzygnięto FIA European Rally Team Championship.

Przegapiwszy węgierskie wydarzenie z powodu problemów finansowych, Aleksiej ŁukjanukMistrz ERC 2018 i 2020 ponownie zasiada za kierownicą swojego regularnego Citroëna C3 Rally2. Rosjanin po raz czwarty walczy o zwycięstwo w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, wynik, który postawi go w tyle za legendarnym. Carlos Sainz Jako najbardziej utytułowany kierowca imprezy.

Z przykładami samochodów Rally2, Rally3, Rally4 i Rally5 – a także mechanizmów Rally2 Kit – pojawiających się na pudełkowej liście zgłoszeń, Rally Islas Canarias podkreśla ważny wkład, jaki ERC wnosi w prezentację piramidy samochodów FIA Rally i ścieżkę postępu zapewnia kierowcom dążącym do szczytu tego sportu, awansując z poziomu krajowego. I chociaż ERC nadal koncentruje się na zapewnieniu jasnej ścieżki rozwoju kierowcom, którzy dążą do czołówki w sporcie, pozostaje otwarta dla wszystkich osób o różnym wieku i doświadczeniu.

ERC, zarządzany przez FIA, jest stabilną serią eskalacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA i jest wspierany przez globalny pakiet transmisji, który obejmuje obszerne relacje na różnych platformach Eurosportu. Na żywo transmitowane są cztery etapy na ERC Tour Portal społecznościowy Facebook I youtubePodczas gdy ERC Radio transmituje na żywo ze wszystkich wydarzeń.

Pięć faktów o rajdzie ISLAS CANARIAS
1: Po raz pierwszy odbył się w 1977 r. jako Rally El Corte Inglés, największe centrum handlowe i sponsor imprez na Gran Canarii, a w 1979 r. rajd stał się częścią Mistrzostw Hiszpanii.
2: Sprawa wspięcia się do współczynnika Mistrzostw Europy wynoszącego 10 nastąpiła w 1982 r., zanim stała się pełnoprawną rundą w 2013 r. Rajd jest na liście ERC od 2016 r.
3: Zmieniony na Rally de Canarias i przeniesiony na południową Gran Canarię w 2002 roku, impreza powróciła do Las Palmas w 2004 roku. Tytuł 2009 Rally Islas Canarias został przyjęty przed przejściem do Intercontinental Rally Challenge od 2010 roku.
4: W rajdzie bierze udział wielu znanych zwycięzców z przeszłości, w tym Didier Auriol, Piero Late i Carlos Sainz, który w latach 80. odniósł pięć zwycięstw z rzędu.
5: Islas Canarias pochodzi z łaciny Wyspy Kanaryjskie, czyli Wyspa Psów, która uważana jest za rodzaj mniszki, podczas gdy ulubionym daniem Wysp Kanaryjskich jest Stare ubraniaZ kurczaka, wołowiny, ziemniaków i fasoli.

READ  Randwick Trials: Classic, Eduardo w drodze na Everest

Jak śledzisz?
W telewizji i Internecie:
Będzie relacja na żywo, w tym z kamery ERC Camera in the Sky, a także komentarze i analizy ekspertów Chrisa Rouse i Neila Cole’a, zastępujących Juliana Portera, na Portal społecznościowy Facebook I youtube kto następny:

Rozpocznij wybór zamówienia: 17:15 CET, czwartek 18 listopada o godz Portal społecznościowy FacebookI youtube

Konferencja prasowa przed wydarzeniem: 17:45 CET, czwartek 18 listopada Portal społecznościowy FacebookI youtube. Uczestnicy: Grupa A: Enrique Cruz, Evren Larina, Miko Marchic, Neil Solans, Grupa B: Pep Passas, Jean-Baptiste Franceschi, Javier Pardo, Paolo Soria.

SS1: Valscilo 1 (11,91 km) od 10:22 CET, piątek 19 listopada Portal społecznościowy FacebookI youtube

SS8: Santa Lucia 2 (13,07 km) od 16:47 CET, piątek 19 listopada Portal społecznościowy FacebookI youtube

SS12: Valeseco 1 (14,56 km) od 10h33 CET, sobota 20 listopada Portal społecznościowy FacebookI youtube

SS17: Telde Ciudad Deportiva (11,07 km) od 15:39 CET, 20 listopada Portal społecznościowy FacebookI youtube

Najważniejsze informacje na pierwszym etapie: Eurosport, 22:00 CET, piątek 19 listopada (szczegóły w lokalnych wykazach)

Najważniejsze punkty drugiego etapu: Eurosport, 22:00 CET, sobota 20 listopada (szczegóły w lokalnych wykazach)

ERC Pełny wpis: Eurosport, 23:00 CET, wtorek 23 listopada (szczegóły w lokalnych wykazach)

Przegląd rajdu ERC Dystrybuuj program wśród partnerów telewizyjnych na całym świecie

Filmy, aktualności i czas na żywo: Dostępne o FIAERC.com

Radio ERC: Żyj od końca etapów. Dostępne o FIAERC.com Lub pobierz oficjalną aplikację ERC

Media społecznościowe: Śledź ERC na Portal społecznościowy FacebookI InstagramI Świergot