Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj najlepszy kraj na wakacje z przygodami

Odkryj najlepszy kraj na wakacje z przygodami

Niedawny ranking najlepszych miejsc do podróży przygodowych umieszcza Nową Zelandię za Stanami Zjednoczonymi, Francją i Australią. Zdjęcie/Christchurch NZ

Niektórzy twierdzą, że Nowa Zelandia jest najlepszym krajem do podróży przygodowych.

Byliby w błędzie, zgodnie z najnowszym światowym rankingiem.

Nowa Zelandia nie jest najlepszym, drugim ani piątym najlepszym krajem – w rzeczywistości jest siódmym najlepszym krajem do odwiedzenia na wakacjach pełnych przygód.

W rzeczywistości, jeśli chcesz przygody, lepiej byłoby odwiedzić Francję, Australię, Japonię lub Stany Zjednoczone, z których wszystkie zostały najlepiej ocenione przez badanie przeprowadzone przez Slingo.

Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich „ocen”, wszystko zależy od wskaźników.

W tym przypadku, proca Policzył wiele obiektów pełnych przygód, w tym liczbę holoceńskich wulkanów, parków narodowych, wodospadów o wysokości ponad 152 metrów, całkowitą powierzchnię rafy i najwyższe wzniesienie punktu, aby uzyskać punkty przygody.

Ten wynik, według firmy, wskazuje na to, czy dany kraj nadaje się na „wakacje pełne przygód”.

Ze 162 holoceńskimi wulkanami, 3770 kilometrów kwadratowych raf koralowych, górą o wysokości 6190 metrów, 69 wodospadami o wysokości ponad 152 metrów i 62 parkami narodowymi, Stany Zjednoczone osiągnęły imponujący wynik 9,44 na 10.

Tymczasem mała stara Nowa Zelandia zajmuje siódme miejsce z wynikiem 7,34, za Australią (8,25) i Francją (8,09).

Oczywiście ranking wciąż nie spełnia kryteriów w kilku obszarach. Znacząco, bo mierzy liczbę naturalnych cech, ale niekoniecznie ich jakość czy zdolność do doświadczania. Stany Zjednoczone mogą mieć największą liczbę wodospadów o wysokości ponad 152 metrów, ale to nie znaczy, że na wszystkie z nich można się dostać lub spłynąć tratwami, jak w innych krajach.

Ponadto, jeśli chodzi o podróżowanie, bliskość może być bardzo ważnym czynnikiem. Dobrze jest mieć kilka wysokich gór, na które można się wspiąć, jeśli wszystkie lecą samolotem lub przejeżdżają długą drogę, aby się do nich dostać.

READ  Badanie w Nowej Zelandii ujawnia najlepsze miejsca na rodzinne podróże

Jednak w Nowej Zelandii większość uroku polega na tym, że góry, wodospady, plaże i tereny narciarskie często znajdują się w odległości jazdy samochodem.

10 krajów, w których można przeżyć najpiękniejsze przygody (Adventure Points)

  1. Stany Zjednoczone (9,44)
  2. Meksyk (8,65)
  3. Japonia (8,25)
  4. Australia (8.09)
  5. Francja (8.39)
  6. Filipiny (8.06)
  7. Nowa Zelandia (7,34)
  8. Indonezja (7,29)
  9. Kenia (7,26)