Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obejrzyj wyścig Porsche 911 GT3 RS Race Chevy Corvette Z06 i BMW M4 CSL na torze

Obejrzyj wyścig Porsche 911 GT3 RS Race Chevy Corvette Z06 i BMW M4 CSL na torze

Te trzy samochody reprezentują trzy różne filozofie pojazdów o wysokich osiągach.

W ciągu ostatnich kilku dekad Porsche rozwinęło swój własny pomysł na samochód sportowy z 911 – taki, który umieszcza silnik bezpośrednio za tylnymi kołami i przekazuje moc na tylną oś lub na obie osie. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niezbyt optymalnym układem pod względem osiągów, ale producent samochodów ze Stuttgartu wielokrotnie udowodnił, że 911 jest bardzo wydajną maszyną. Dziś musi sprawdzić się w starciu z dwoma najszybszymi samochodami torowymi dostępnymi obecnie na rynku.

wyemigrowałem Ma nowy 17-minutowy film pokazujący fajną akcję nagraną w Willow Springs International Motorsports Park. Tam nowe 911 GT3 RS spotyka się z Chevroletem Corvette Z06 i BMW M4 CSL – trzema samochodami, które wyznają różne filozofie, ale wciąż zapewniają imponujące osiągi. Randy Pobst siada za kierownicą każdego z tych samochodów sportowych i robi szybkie okrążenie toru. Film zawiera techniki zakrzywiania czasu i zwolnionego tempa dla przyjemności oglądania.

READ  Możesz faktycznie korzystać ze sklepu Google Play w systemie Windows 11 – oto jak

Zobaczmy liczby. Nowe 911 GT3 RS jest wyposażone w sześciocylindrowy silnik bokser o pojemności 4 litrów, który zapewnia moc 518 KM i moment obrotowy 342 Nm, współpracujący z siedmiobiegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Waży około 3211 funtów w tej konfiguracji, która została opracowana z myślą o jeździe po szlakach ze sztywniejszym zawieszeniem i agresywną aerodynamiką.

Stany Zjednoczone w tej trójstronnej bitwie reprezentuje Corvette Z06 z 2023 roku wyposażona w pakiet Z07. Wyposażony jest w 5,5-litrowy silnik V8 współpracujący z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Maksymalna moc wynosi 670 KM i 460 funtów na stopę. Vette waży 3670 funtów, co czyni go znacznie cięższym niż 911 GT3 RS.

Wreszcie, BMW wprowadza M4 CSL do stołu. Ma najmniejszy silnik pod względem pojemności skokowej, ale to nie znaczy, że ma najmniejszą moc. 3,0-litrowa jednostka z podwójnym turbodoładowaniem wytwarza 543 KM i moment obrotowy 479 Nm, przekazywany na koła przez ośmiobiegową automatyczną przekładnię hydrokinetyczną. Pojazd waży 3580 funtów.