Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obejrzyj: Wstydliwy moment, w którym funkcjonariusz ochrony przerywa wywiad na żywo w brytyjskim parlamencie

Ochroniarz brytyjskiego parlamentu stanął przed kamerą i przerwał wywiad na żywo w telewizji w Westminster. Wideo / Sky News

Brytyjska agencja informacyjna została zmuszona do rezygnacji z wywiadów na żywo w Izbie Gmin po tym, jak oficer bezpieczeństwa przypadkowo w zabawny sposób przerwał jej transmisje.

Protestujący zaatakowali brytyjski parlament po ogłoszeniu nowego premiera kraju.

Ogłaszając awans Rishiego Sunaka na przywódcę brytyjskiej Partii Konserwatywnej, Sky News przerwała głównemu korespondentowi politycznemu Johnowi Craigowi, udzielając wywiadów, gdy protestujący posuwali się za nim.

Podczas wywiadów Craiga protestujący wbiegli do środka centralnego holu i usiedli, by zaprotestować. Później ujawniono, że protestujący byli członkami Greenpeace, którzy demonstrowali przeciwko reakcji rządu na kryzys energetyczny.

Na początku protestu Craig powiedział: „Nie wiem, czy widzowie widzą, ale wygląda na to, że mamy za sobą demo, ale będziemy kontynuować”.

Ale kiedy rozpoczął wywiad, jeden z ochroniarzy Parlamentu szedł przed kamerą, wyciągając przed nią rękę, by zasłonić widok opinii publicznej.

Niezręczna chwila pogorszyła się, gdy Craig powiedział strażnikowi: „Przepraszam, jesteśmy w połowie wywiadu”, zanim spróbował kontynuować relację.

Funkcjonariusz ochrony przerywa wywiad z Sky News i kładzie rękę przed kamerą podczas demonstracji Greenpeace.  Wiadomości ze zdjęć/nieba
Funkcjonariusz ochrony przerywa wywiad z Sky News i kładzie rękę przed kamerą podczas demonstracji Greenpeace. Wiadomości ze zdjęć/nieba

Następnie funkcjonariusz ochrony oddał strzał, ale zaczął ponownie wchodzić i wysiadać. Przesłuchiwani widać nerwowo spoglądający poza kamerę na oficera.

Po kolejnej przerwie dziennikarz został zmuszony do przerwania transmisji.

„Cóż, musimy cię tam zatrzymać”, powiedział do swoich gości w Parlamencie. „Laura Knight, Rebecco Bow, bardzo dziękuję. A panie policjantu, mieszkasz w Sky News”.

Funkcjonariusz ochrony położył rękę na kamerze, po czym odwrócił się, gdy zdał sobie sprawę, że to prawdziwy wywiad.  Wiadomości ze zdjęć/nieba
Funkcjonariusz ochrony położył rękę na kamerze, po czym odwrócił się, gdy zdał sobie sprawę, że to prawdziwy wywiad. Wiadomości ze zdjęć/nieba

Można wtedy usłyszeć, jak ochroniarz mówi: „Przepraszam”, prawdopodobnie przepraszając za przerwanie przesłuchania.

Według doniesień ponad 30 protestujących Greenpeace uczestniczyło we wczorajszym proteście, który miał miejsce wkrótce po ogłoszeniu Rishi Sunaka nowym przywódcą konserwatystów. Aktywiści zajęli centralne lobby w parlamencie po tym, jak zażądali od Sunaka wsparcia nieoczekiwanego podatku od paliw kopalnych.

READ  Joe Biden powiedział, że Stany Zjednoczone będą interweniować w wojsku, aby bronić Tajwanu