Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obchody platynowego jubileuszu Queens z czterodniowym świętem bankowym | królowa

Czterodniowy Weekend Bankowy będzie uświetniał Platynowy Jubileusz Królowej przyszłego lata, aby uczcić 70. rocznicę wstąpienia Królowej na tron.

Wydarzenia krajowe obejmą koncert na żywo z udziałem największych gwiazd na świecie, podziękowania i być może główną atrakcję dla Królowej, dzień na wyścigach.

Przerwa w 2022 r. potrwa od czwartku 2 czerwca do niedzieli 5 czerwca, a święto państwowe przeniesie się pod koniec maja na 2 czerwca, aby umożliwić dłuższy okres odpoczynku.

Jest to część zaplanowanego roku wydarzeń, które mają uczcić pierwszy od siedmiu dekad tron ​​​​władcy brytyjskiego.

Królowa i inni członkowie rodziny królewskiej będą podróżować po całym kraju, aby przeprowadzić szereg królewskich zobowiązań, które w ten weekend zakończyły się Platynowym Jubileuszem.

Podczas sobotniego długiego weekendu w Pałacu Buckingham odbędzie się koncert na żywo – Palace’s Platinum Party. Wykonawcy nie zostali jeszcze wymienieni, ale opisywano ich jako skupiających jedne z największych gwiazd rozrywki na świecie.

Królowa, zapalona hodowczyni, i jej rodzina zapełnią Royal Darby Box, który odbywa się w Epsom Downs w Surrey przed koncertem.

Czwartkowy weekend rozpocznie się montażem kolorów, który po raz pierwszy od pandemii będzie w pełni zainscenizowany.

Latarnie Platinum Jubilee zostaną również zapalone w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich, na Wyspie Man i na brytyjskich terytoriach zamorskich – tradycja używana do świętowania królewskich jubileuszy, ślubów i koronacji.

Po raz pierwszy w każdej ze stolic Wspólnoty Narodów rozpalone zostaną świąteczne ogniska dla uczczenia pamięci królowej.

W sobotę w katedrze św. Pawła odbędzie się msza dziękczynna za panowanie królowej.

Społeczności w całym kraju zasiądą razem do wielkiego jubileuszowego lunchu w niedzielę, ostatni dzień Weekendu Bankowego.

Szczegóły konkursu na projekt oficjalnego logo obchodów zostaną ogłoszone w tym miesiącu. Zgodnie z tradycją Platynowy Medal Jubileuszowy zostanie przyznany osobom pełniącym służbę publiczną, w tym przedstawicielom sił zbrojnych, służb ratowniczych i służb więziennych.

READ  WWE wypuszcza Samoa Joe, Mickie James i inne gwiazdy