Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NSW pozostanie zamknięte przez kolejne cztery tygodnie, 177 przypadków koronawirusa z dnia na dzień

Nowa Południowa Walia pozostanie zamknięta przez kolejne cztery tygodnie, ponieważ stan odnotował 177 przypadków COVID-19 w społeczności w ciągu ostatnich 24 godzin.

Premier Gladys Berejiklian powiedziała w środę, że wzrost liczby spraw jest „dość jasne”, że stan nie wyjdzie z blokady zgodnie z planem.

W rezultacie państwo pozostanie zamknięte co najmniej do 28 sierpnia.

Spośród 177 nowych przypadków zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin 46 było zaraźliwych w społeczności, a liczba ta, jak twierdzi Berejiklian, jest potrzebna, aby spróbować ją zmniejszyć.

„To jest podstawowa liczba, której naprawdę szukamy – naprawdę chcemy, aby była jak najbliżej zera, ponieważ daje nam to pewność, że w społeczności nie ma łańcuchów transmisji”.

Podziękowała 94 000 osobom, które zostały przetestowane na obecność wirusa w ostatnim dniu i przypomniała ludziom, aby zostali w domu podczas robienia ważnych zakupów.

„Nie chcemy robić zakupów poza ich lokalnymi obszarami – miejscowi pozostają lokalni”.

Chociaż blokada potrwa do końca sierpnia, Berejiklian mówi, że 12-klasiści będą mogli wrócić do szkoły 16 sierpnia, kiedy będą mogli otrzymać szczepionkę Pfizer.

Zapewniony zostanie szybki test antygenowy, a dawki szczepionek zostaną przeniesione z regionalnego NSW do Sydney, aby zapewnić uczniom możliwość zaszczepienia.

READ  Republikanie zastępują Liz Cheney zwolenniczką Trumpa Elise Stefanik