Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NSW informuje o 239 nowych lokalnych przypadkach Covid-19 | 1 news

Nowa Południowa Walia zgłosiła 239 nowych, lokalnie nabytych przypadków Covid-19, ponieważ wirus nadal rozprzestrzenia się w miejscach pracy i gospodarstwach domowych.

Terminal promowy Circular Quay w Sydney (zdjęcie pliku). Źródło: istock.com


Premier Gladys Berejiklian powiedziała: „To satysfakcjonujące”, że sprawy nie wykraczały poza osiem głównych obszarów zainteresowania władz lokalnych Sydney.

„Po raz kolejny obserwujemy rozprzestrzenianie się wirusa w miejscach pracy i domach” – powiedziała.

Pani Berejiklian powiedziała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin zaszczepiono ponad 82 000 osób w NSW.

„W tym tempie szczepimy 500 000 osób tygodniowo” – powiedziała.

Z 239 lokalnie pozyskanych przypadków zarejestrowanych wczoraj od 24 godzin do 20:00, 115 jest związanych ze znanym przypadkiem lub grupą – 92 kontakty w gospodarstwie domowym i 23 osoby bliskie. Źródło zakażenia jest badane w 124 przypadkach.

Obecnie do szpitala w NSW przyjmuje się 222 przypadki Covid-19. Spośród nich 54 jest na oddziale intensywnej terapii, z czego 25 wymaga wentylacji.

87 712 testów na Covid-19 zostało zgłoszonych o godzinie 20:00 w sobotę wieczorem.

Wcześniej w niedzielę minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że władze utrzymają surowsze środki blokujące w wybranych obszarach samorządowych, pomimo apeli o rozszerzenie pewnych zasad na całe Sydney.

Prezes Australijskiego Stowarzyszenia Medycznego, dr Omar Khurshid, wezwał do rozszerzenia limitów podróżowania w promieniu pięciu kilometrów od domu i rozszerzenia zasad noszenia masek zewnętrznych poza osiem obszarów samorządowych.

„Próbujemy znaleźć równowagę i myślę, że równowaga jest właściwa” – powiedział Hazard programowi ABC Insider Today.

Powiedział, że kiedy Sydney zamknęło północne plaże podczas epidemii w zeszłym roku i wschodnie przedmieścia podczas epidemii, istniał „wysoki poziom zgodności”. Powiedział, że zamknięcie w południowo-zachodnim Sydney było bardziej „wyzwanie”.

Nowa Południowa Walia odnotowała w sobotę 14. śmierć w obecnej epidemii, mężczyzny w wieku 60 lat, który zmarł w swoim domu w południowo-zachodnim Sydney.

READ  COVID-19: Japonia przedłuża stan wyjątkowy w Tokio, ponieważ liczba infekcji gwałtownie rośnie podczas igrzysk olimpijskich الألعاب

Zapytany o jego wcześniejsze komentarze, że rodziny z Sydney idą do szpitali z krewnym zarażonym Covid-19 „nie żywym, ale martwym”, minister powiedział, że nie wejdzie w „osobiste okoliczności” rodziny.

„Wszystko, co powiem, to to, że w rodzinie była powszechna infekcja i nie podjęto żadnych wysiłków, aby dotrzeć do władz ds. Zdrowia, jak rozumiem, dopóki nie było za późno” – powiedział Hazard.

Hazzard powiedział, że duże „grupy rodzin uchodźców”, w których jest niewielu osób zarabiających, niechętnie zwracają się do władz służby zdrowia.

Wielkie Sydney i okolice są zamknięte do co najmniej 28 sierpnia, ponieważ władze zdrowotne walczą o powstrzymanie wybuchu zjadliwego szczepu delta.

W sobotę wznowiono prace w sektorze budowlanym po przymusowej dwutygodniowej przerwie, z możliwością wznowienia prac na niezajętych terenach pod warunkiem, że obowiązują plany bezpieczne dla Covid.

Ale sektor nie może przypomnieć sobie 68 000 pracowników – czyli 42 procent siły roboczej – z ośmiu dzielnic miejskich najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa w mieście.

Stanowy regulator bezpieczeństwa pracy twierdzi, że place budowy powinny spodziewać się wizyt, aby zapewnić przestrzeganie nakazów zdrowia publicznego.

Tymczasem w sobotę w centrum Sydney nie odbył się żaden protest przeciwko blokadzie.

Policja ustanowiła strefę wykluczenia w całym mieście między 9 a 15 po ostrzeżeniu firm taksówkarskich i przewoźników, że za zabranie pasażerów do Centralnego Obszaru Biznesu grozi im grzywna w wysokości do pół miliona dolarów.