NRL: Penrith Panthers pokonało Parramatta Ailes, aby wrócić i wygrać Premier League

Gracze Panthers świętują zwycięstwo w wielkim finale NFL nad Anglikami. Obraz/Getty Obrazy

Pantery Penrith zwieńczyły w wielkim stylu wspaniały sezon NRL.

Pantery stały się pierwszym klubem w 113-letniej historii australijskiej ligi rugby, który wygrał wszystkie cztery ligi, ponieważ trener Evan Cleary nadzorował dynastię, jakiej nie widzieli wcześniej.

To miało być wspaniałe spotkanie w zachodnim Sydney – po raz pierwszy dwie rywalizujące ze sobą drużyny spotkały się w play-off – ale zamiast tego przekształciło się w krwawą łaźnię, gdy Penrith odniosło słynne zwycięstwo 28-12.

Wynik był 28-0, zanim Parramatta uniknął całkowitego zakłopotania, strzelając dwie spóźnione próby.

Mecz rozpoczął się po rozrywce przedmeczowej, w której wystąpiła ikona Australii, Jimmy Barnes, co spowodowało rozdzielenie fanów.

Brian To'o z The Panthers świętuje po zdobyciu bramki podczas Wielkiego Finału NRL w 2022 roku.  Obraz/Getty Obrazy
Brian To’o z The Panthers świętuje po zdobyciu bramki podczas Wielkiego Finału NRL w 2022 roku. Obraz/Getty Obrazy

Stadion Accor kołysał się, gdy mecz rozpoczął się w atmosferze określanej jako coś rzadko spotykanego w sporcie.

Było jasne, że Snakes były pełne akcji, podczas gdy Gepardy były dość szybkie w wyścigu, by objąć prowadzenie 18:0 w pierwszej połowie – i nic się nie poprawiło w drugiej.

Pierwsza połowa zawierała brzydki moment, gdy rozgrywający Panthers Jarom Louay wydawał się kopnąć Isaiaha Babali na podłogę.

Dzień nie zaczął się tak, jak chcieli tego fani Parramatta, kiedy Newcastle wygrało z węgorzami w Wielkim Finale NRLW 32-12. To był zły dzień dla bycia fanem węgorzy.

Medal zawodnika meczu Clive’a Churchilla trafił do obrońcy Panter Dylana Edwardsa.

READ  Mieszkańcy okolic Eden Park „w przeważającej mierze” chcą większej liczby koncertów