Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL: Gwiazda Warriors, Chanel Harris-Tavita, ujawnia swój plan przerwy od ligi rugby w przyszłym sezonie

Sporty

Chanel Harris Tafta. zdjęcie/fotosport

Gwiazda Warriors, Chanel Harris-Tavita, planuje odejść z NRL pod koniec roku.

23-latek powiedział AAP, że zrobi sobie przerwę od ligi rugby po zaledwie 44 meczach pierwszej klasy, ujawniając, że stracił miłość do tego sportu.

„Chcę zrobić sobie przerwę od ligi rugby”, powiedział Harris Tavita AAP. „Podjąłem decyzję w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„W ciągu ostatniego roku nie cieszyłem się tym tak bardzo, jak bym chciał, chociaż bycie graczem NRL było czymś, o czym marzyłem jako dziecko”.

Harris-Tavita opuści Warriors pod koniec sezonu, mówiąc, że w głębi duszy wie, że robi właściwy ruch, aby wziąć urlop po wygaśnięciu kontraktu.

Dodał, że decyzja nie ma nic wspólnego ze zdrowiem psychicznym.

„Czuję się winny, myśląc o decyzji, którą podejmuję” – powiedział.

„Jest wiele dzieciaków, które chciałyby znaleźć się na mojej pozycji. Czuję się, jakbym wycofał się z gry, ponieważ uważam to za pewnik.

„Myślę, że to była dla mnie najlepsza decyzja. Za każdym razem, gdy mówiłem członkowi rodziny lub przyjacielowi, było to jak uniesienie ciężaru z ramienia.

„Bałem się powiedzieć to na głos, nie mówiąc już o tym mojej rodzinie, przyjaciołom i kolegom z drużyny. Większość ludzi, którym powiedziałem, była zszokowana, ale wszyscy byli bardzo pomocni i jestem im wdzięczny.

„Jestem bardzo wdzięczny za moje doświadczenia i ludzi, z którymi pracowałem.

„Wkrótce nadejdzie czas na zmianę scenerii”.

Harris Tavita powiedział, że planuje wykorzystać 2023 do podróżowania i kontynuowania nowo odkrytego hobby, jakim jest pisanie, ale nadal chce reprezentować Samoa lub Nową Zelandię na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Rugby.

Zaproponowano mu nową umowę z Warriors w okresie przedsezonowym, ale odmówił podpisania, mówiąc, że opóźnienie było częściowo spowodowane tym, że „w głębi duszy” chciał odpocząć od sportu.

READ  Wybuch Delta Covid-19: Nowe wątpliwości dotyczące testu Bledisloe Cup All Blacks, gdy rząd Australii Zachodniej wydaje nowe zasady kwarantanny kiwi

„Próbowałem odroczyć decyzję o kontrakcie” – powiedział.

„W głębi duszy wiedziałem, że nie chcę podpisywać kolejnej umowy i starałem się ukryć to uczucie przed wszystkimi, łącznie ze sobą.

„Kilka tygodni temu mój menedżer przyjeżdżał do Brisbane, aby negocjować mój kontrakt, i powiedziałem sobie: „Czy mam zamiar podnieść kilka piłek i podjąć tę decyzję teraz, czy też uszczęśliwię wszystkich? ”.

„Wcześniej okłamywałem praktycznie wszystkich na temat tego, co chciałem zrobić”.

– z news.com.au