NRL 2022: Canterbury Bulldogs, Parramatta Isles, Mick Potter, Josh Addo Carr, Matt Burton, raport z meczu, 15. runda

Mick Potter’s Bulldogs przywołały wspomnienia słynnych „Entertainers” z Canterbury, którzy rozpoczęli karierę piłkarską na początku lat osiemdziesiątych, kiedy wspięli się z samego dołu drabinki, wygrywając 34:4 nad Parramatta.

Gwiazdorski skrzydłowy Josh Adu-Carr miał mocne argumenty, by pozyskać pochodzenie z NSW hat-trickiem, podczas gdy zajmujący ósme miejsce Matt Burton zwiększył swoje szanse, zapewniając trzy asysty i jedną obronę w grze zawodnika meczu.

Addo-Carr zszedł z boiska sześć minut przed pełnymi owacjami na stojąco po tym, jak doznał lekkiej kontuzji nogi, ale przyjęcie cierpliwych fanów Canterbury w tłumie 20184 było nie tylko gwiazdą skrzydłowego.

Zwycięstwo zakończyło pięciomeczową passę, w której trener Trent Barrett oskalpował i został zastąpiony przez Pottera, który rozegrał 80 meczów dla Bulldoga w latach 1983-1988, kiedy drużyna trenera Teda Glossopa została nazwana „rozrywką”.

To była największa liczba punktów Bulldogs w meczu od czterech lat i ich pierwsza wygrana z Parramatta od 2018 roku.

strzał z meczu

• Po dwóch wspaniałych próbach z Joshem Ado Carrem w zeszłym tygodniu przeciwko Penrith z kopnięciami, Matt Burton na początku zastosował tę samą taktykę i odniósł korzyści, gdy gwiazdorzy strzelił swoją pierwszą próbę dopiero w siódmej minucie.
  • Tym razem Burton wykonał krótki rzut za obronę węgorza, aby Ado Carr przeskoczył i chwycił piłkę całe 10 metrów od linii prób, aby zdobyć nietkniętą bramkę.

Sprytne kopnięcie Burtona, aby wypróbować Addo-Carr

• Obrońca Bulldogs, Jake Avrello, dał fanom klubu większą nadzieję na wybuch gniewu, gdy przechwycił podanie Parramatty Reagana Campbella Gillarda, a Dylan Brown wszedł i pobiegł 80 metrów, aby zdobyć bramkę w 14. minucie.
  • Burton następnie połączył siły z liniowym Kyle’em Flanaganem, który podniósł piłkę i podał ją jednym ruchem, posyłając skrzydłowego Jacoba Kiraza do siatki.
  • Przy wsparciu kolegów z drużyny Kiraz grał na manekinach, zanim dryblował obok rozgrywającego Isles, Clinta Guthersona, aby zdobyć bramkę.

Kiraz rozdziela ich, aby zdobyć próbę z dystansu

• Prowadzący 16-0 pod koniec pierwszej połowy Bulldogs nie odpuszczali w drugiej połowie, ponieważ zdesperowane węgorze wzmocniły presję.
  • Skrzydłowy Billy Simonson wyrwał piłkę Adu Carrowi w jednym podejściu w powietrzu po kopnięciu Mitchella Mosesa, ale pchnął piłkę, zanim położył ją na ziemi.
  • Addo-Carr odrobił stratę niemal natychmiast, gdy uderzył kopnięciem Burtona za Simonssonem i po 49 minutach powiększył prowadzenie Canterbury na 22-0.

Kombinacja Burton to the Foxx płonie

• Adu Carr wykonał hat-tricka w 54. minucie, kiedy przechwycił podanie Guthersona i przebiegł 65 metrów do linii próby.
  • Bulldogs pokazali, jak pewni byli w swojej obronie, kiedy Burton opóźniał wycofanie się z linii bramkowej, aż syrena karna zabrzmiała 10 metrów od linii testowej w połowie drugiej połowy.
  • Obrona Canterbury ostatecznie pękła w 67. minucie, kiedy Will Benicini strzelił bramkę, ale wszelkie myśli o późnym powrocie szybko przepadły po drugiej próbie Averello.
  • Z tej okazji napastnik Zach Ducar Clay zwrócił się do Maxa Kinga, który zapewnił wsparcie Flanaganowi i szybko posłał piłkę do Burtona, który wpadł do siatki, aby zdobyć Avrillo.

Razzle Dazzle Bulldogs zdobywa kolejną bramkę

zagrać w grę

Kiedy Will Benicini w końcu w 67. minucie znalazł węgorza na desce, Bulldog zaczął się oddalać, a kilka minut później Mitchell Moses zdołał przebić się przez linię testową.

Jednak Burton nie tylko przygotowywał próby, ale także je powstrzymywał i uniemożliwiał Mosesowi dokładne uziemienie piłki przed kolejną próbą z drugiej strony, aby Jake Avrillo odniósł zwycięstwo.

Próbuje uratować Burtona, nawet gdy on umrze

Co powiedzieli

Konferencja prasowa NRL: Bulldogs v Eels – 14. runda, 2022

Co dalej

Bulldogs gościć Wests Tigers na Accor Stadium w najbliższą niedzielę, podczas gdy Węgorze są domem dla Sydney Roosters na Compbank Stadium w sobotni wieczór.

Trener Bulldogs, Mick Potter, ma nadzieję na wsparcie angielskiego testera Luke’a Thompsona (główka), napastnika Samoa Ava Siomanovagai (łydka) i rozgrywającego Braydona Burnsa, którzy będą mogli zmierzyć się z Tygrysami.

Jednak napastnik Chris Patulo będzie musiał pokonać protokoły HIA NRL po tym, jak został zepchnięty z boiska strzałem głową w pierwszej połowie.

Węgorze na szóstym miejscu muszą wrócić do Kogutów, aby uniknąć Króliczych Whises i goniącej grupy drużyn na szczycie pierwszej ósemki.