Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy wyciek Apple naraża iPhone’a 14 na szok związany z szybkością

Nowy wyciek Apple naraża iPhone’a 14 na szok związany z szybkością

Seria iPhone’ów 14 firmy Apple robi coś, czego wcześniej nie zrobiła żadna inna seria iPhone’ów: wykorzystuje różne chipsety. Znawcy ujawnieni efekt tego…ale wszyscy się mylili.

Dzięki wyciekom testów porównawczych iPhone’a 14 Pro w końcu znamy rzeczywiste poziomy wydajności nowego chipsetu A16 firmy Apple. A jeśli to jest powód, dla którego planujesz kupić nowy model Pro, komunikat jest jasny: To nie ma znaczenia.

pierwszy Wynik testu Geekbench Dla „iPhone15,3” (iPhone 14 Pro ID) został opublikowany, ujawniając największy przyrost przyrostu odnotowany przez następną generację chipsetu iPhone’a.

iPhone 14 Pro uzyskał wynik dla jednego rdzenia 1879 i wynik dla wielu rdzeni 4664. Dla porównania, iPhone 13 Pro i chipset A15 uzyskał wynik 1707 dla jednego rdzenia i 4659 dla wielordzeniowego. Podczas gdy pierwsza z nich jest jedynie marginalną poprawą o 9%, druga jest zasadniczo identyczna, ponieważ mieści się w marginesie błędu.

na warunkach Analiza architektoniczna chipów A16 Doszedł do wniosku, że przyniesie to wzrost CPU i GPU odpowiednio o 15% i 25-30%, co jest szokujące. Poprzednie przecieki były bardziej optymistycznywskazując skoki o 42% dla CPU i 35% dla GPU.

Czy powinieneś być rozczarowany? Tak i nie. Z drugiej strony frustrująca jest świadomość, że A16 oferuje więcej odporności na przyszłość niż stary krzem. Z drugiej strony iPhone 13 był już najszybszym dostępnym smartfonem, a wydajność nie była problemem w przypadku iPhone’ów od dłuższego czasu.

I jest kilka powodów do radości. Apple twierdzi, że szybsze prędkości pamięci A16 przyniosą korzyści w grach intensywnie korzystających z grafiki, a jego produkcja w 4 nm jest bardziej wydajna niż 5 nm A15. Skutkuje to dodatkową godziną działania modeli iPhone’a 14 podczas oglądania filmów.

Więc nie, A16 nie jest kompletną śpiewającą rewolucją, całą taneczną rewolucją, w którą kazały nam wierzyć analizy i przecieki. Ale to również nie psuje ofert, a modele iPhone 14 Pro oferują ulepszenia ekranu, aparatu i baterii wraz z innowacyjną nowością Interfejs użytkownika Dynamic IslandTo jeden szok, przez który wszyscy musimy przejść.

___

Śledź Gordona na Facebook

Więcej o Forbesie

Więcej od ForbesaAnaliza iPhone’a 14 zawiera szczegóły potencjalnie znaczącego wzrostu wydajności

READ  Wybuch Delta Covid-19: całodniowa kolejka wejścia, gdy zarażeni pacjenci czekają na kwarantannę w Auckland Jet Park