Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy wirus hybrydowy odkryty jako grypa i RSV łączą się w jeden patogen: ScienceAlert

Naukowcy zobaczyli dwa Wirusy Grypa A i syncytialny układ oddechowy wirus – Połącz ze sobą, aby utworzyć jedną hybrydę wirus.

Chociaż konkurencja między wirusami została szczegółowo zbadana, to nowe odkrycie dostarcza badaczom niezwykłego przykładu wykorzystania innego wirusa dla własnych korzyści.

„Ten typ wirusa hybrydowego nigdy wcześniej nie był opisywany”, wirusolog i starszy autor Pablo Murcia Powiedzieć Stróż. „Mówimy o wirusach z dwóch zupełnie różnych rodzin, które łączą się z genomami i egzogennymi białkami obu wirusów. To nowy rodzaj patogenu wirusowego”.

Wirus hybrydowy wygląda jak stopa gekona pod mikroskopem, z syncytialnym wirusem oddechowym (RSV) tworzącym nogi i wirusem grypy A tworzącym palce.

Została odkryta podczas eksperymentu laboratoryjnego zaprojektowanego w celu analizy interakcji między wirusami podczas infekcji, aby lepiej zrozumieć wyniki kliniczne, zachowanie i przenoszenie patogenów.

Ludzkie komórki płuc zostały wystawione na działanie obu wirusów, jak również każdego wirusa oddzielnie jako grupa kontrolna. Różnorodne techniki mikroskopowe ujawniły następnie nitkowate struktury kompatybilne z mieszaniną cząstek wirusa.

Kiedy te dwa wirusy łączą się, grypa A wydaje się infekować większą liczbę i szerszy zakres ludzkich komórek. Stwierdzono, że cząsteczki wirusa grypy typu A omijają układ odpornościowy, prezentując białka powierzchniowe RSV, co zapewnia wirusowi przewagę w przeżywalności.

Hybryda rozprzestrzeniła się również na komórki pozbawione receptora grypy, co mogłoby umożliwić wirusowi A przemieszczanie się przez drogi oddechowe do płuc i prowadzić do poważniejszych infekcji.

Niestety dla RSV ta fuzja to nie tyle, ponieważ obecność grypy A znacznie zmniejsza jej zdolność do replikacji.

Eksperyment ograniczał się do warunków laboratoryjnych, które „nie mogą uchwycić pełnej przestrzennej i fizjologicznej złożoności całego układu oddechowego” – stwierdzili naukowcy. Mówić.

Jednak ulepszona sprawność grypy po połączeniu w wirusa hybrydowego sugeruje, że taka rażąca kradzież zestawu narzędzi innego wirusa może odgrywać rolę w wirusie. Zapalenie płuc.

READ  Badanie wykazało, że plemniki mogą przetrwać w kosmosie przez 200 lat bez szkody

„RSV ma tendencję do przechodzenia do płuc w porównaniu z wirusem grypy sezonowej, a wraz ze wzrostem infekcji istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia cięższej choroby”. Mówi Dr Stephen Griffin, wirusolog w Uniwersytet w Leeds, który nie był zaangażowany w badanie.

„To kolejny powód, aby uniknąć wielu wirusów, ponieważ to [hybridisation] Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli nie podejmiemy środków ostrożności w celu ochrony naszego zdrowia”. Mówi.

Sama grypa A powoduje ponad 5 milionów hospitalizacji każdego roku, podczas gdy wirus syncytialny układu oddechowego jest najczęstszą przyczyną ostrego zakażenia dolnych dróg oddechowych u niemowląt, przy czym zakażenie dominuje w późniejszym życiu.

Badania stawiają „pytania o podstawowe zasady rządzące tworzeniem się wirusów” i mogą istnieć inne wirusy hybrydowe, które nie zostały jeszcze odkryte – stwierdzili naukowcy. Rodzaj.

„Wirusy układu oddechowego istnieją jako część społeczności wielu wirusów, które atakują ten sam obszar ciała, na przykład sprzyjające środowisko” Mówi Wirusolog i główna autorka Joanne Haney.

„Musimy zrozumieć, w jaki sposób te infekcje występują w kontekście siebie nawzajem, aby uzyskać pełniejszy obraz biologii każdego pojedynczego wirusa”.

Ten artykuł został opublikowany w Mikrobiologia przyrody.