Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy filtr przeciwsłoneczny jest bezpieczny dla koralowców i zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVB / UVA

Błękit metylenowy, stuletni lek, jest bezpieczny dla koralowców i może być wysoce skuteczną osłoną UV o szerokim spektrum, która pochłania zarówno promienie UVA, jak i UVB oraz naprawia uszkodzenia DNA spowodowane zarówno promieniami UVA, jak i UVB.

Naukowcy odkryli, że błękit metylenowy może być skuteczną alternatywą dla filtrów przeciwsłonecznych, które powodują uszkodzenia koralowców.

Nowe badanie zostało opublikowane w Raporty natury naukowej Stwierdzono, że błękit metylenowy, stuletni lek, może być wysoce skuteczną osłoną UV o szerokim spektrum, która pochłania zarówno promienie UVA, jak i UVB oraz naprawia promienie UV wytwarzane przez promienie UVB. DNA Uszkodzenia, które są bezpieczne dla raf koralowych. Badanie wskazuje, że błękit metylenowy może stać się alternatywnym składnikiem ochrony przeciwsłonecznej, który wspiera środowisko i chroni zdrowie ludzkiej skóry.

Obecnie 80% filtrów przeciwsłonecznych wykorzystuje oksybenzon jako chemiczny bloker promieni UV, pomimo wielu badań wykazujących, że przyspiesza niszczenie raf koralowych. Kilka krajów i stanów zakazało teraz stosowania oksybenzonu i jego pochodnych, aby powstrzymać niszczycielski wpływ na światowy ekosystem morski. Ponadto konsumenci koncentrują się przede wszystkim na współczynniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF), aby zapobiec oparzeniom słonecznym i potencjalnie poważnym problemom zdrowotnym w perspektywie długoterminowej. Jednak współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) mierzy tylko ekspozycję na promieniowanie UV, co sprawia, że ​​użytkownicy filtrów przeciwsłonecznych są podatni na stres oksydacyjny i starzenie się wywołane promieniowaniem UV.

„Nasza praca wskazuje, że błękit metylenowy jest skutecznym blokerem UVB o wielu bardzo pożądanych właściwościach jako obiecujący składnik do stosowania w produktach przeciwsłonecznych. Wykazuje szerokie spektrum absorpcji zarówno promieni UVA, jak i UVB, wspomaga naprawę uszkodzeń DNA i zwalcza rodzaje reaktywnego tlenu (RFT) wywoływanego przez promienie UVA, a co najważniejsze, nie powoduje on żadnych uszkodzeń raf koralowych ”. Główny autor, dr Kan Kao, założyciel Mblue Labs, Bluelene Skincare i profesor na Wydziale Biologii Komórki i Genetyki Molekularnej na Uniwersytecie Maryland, mówi.

READ  Wytrwałe kamery łazika NASA rejestrują „krytyczne” widoki Marsa — i epickie selfie

Zespół badawczy, w skład którego wchodzili naukowcy z Emplo Laboratories i University of Maryland, przyjrzał się ochronie przed promieniowaniem UV błękitu metylenowego z kilku punktów widzenia w pierwotnych ludzkich keratynocytach i fibroblastach skóry pochodzących od małych i dużych dawców i porównał te wyniki z oksybenzonem. Doszli do wniosku, że błękit metylenowy nie tylko pochłania promienie UVA i UVB, jak zwykłe filtry przeciwsłoneczne, ale także pomaga naprawić uszkodzenia DNA spowodowane przez promienie UV, co przekłada się na lepsze przeżycie komórek. Wystawili również takie same ilości błękitu metylenowego lub oksybenzonu w baldaszku Xenia, rodzaju miękkich koralowców, w izolowanych zbiornikach i zaobserwowali wzrost koralowców oraz ich reakcje na te chemikalia. Zgłosili poważne blaknięcie i śmierć koralowców Xenia poddanych działaniu oksybenzonu w czasie krótszym niż tydzień, podczas gdy błękit metylenowy nie miał negatywnego wpływu na zdrowie koralowców, nawet przy stosunkowo wysokim stężeniu (1 μmol).

Porównali również błękit metylenowy z innymi dobrze znanymi przeciwutleniaczami do pielęgnacji skóry, takimi jak witamina A (retinol) i witamina C, pod względem ich zdolności do zmniejszania komórkowego stresu oksydacyjnego. „Jesteśmy bardzo podekscytowani widząc, że fibroblasty skórne, pochodzące zarówno od młodych, jak i dorosłych osobników, znacznie poprawiły się pod względem proliferacji i ciśnienia komórkowego w pożywce do hodowli komórek zawierającej błękit metylenowy”. Udział dr Kao. Według dr Cao, „co jest najbardziej zaskakujące”, odkryliśmy, że połączenie błękitu metylenowego z witaminą C może prowadzić do niesamowitych efektów przeciwstarzeniowych, szczególnie w komórkach skóry starszych dawców, wskazując na silne synergistyczne oddziaływanie między dwoma dobroczynnymi przeciwutleniaczami. “

„Ogólnie rzecz biorąc, nasze badanie wskazuje, że błękit metylenowy może być odpowiednim aktywnym składnikiem ochrony przeciwsłonecznej dla raf koralowych i może zapewnić szerokie spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB”. Zespół kończy podsumowaniem.

Naukowcy są tak pewni swoich odkryć, że błękit metylenowy jest skutecznym środkiem blokującym promieniowanie UV, który również opóźnia starzenie się skóry i sprzyja naprawie uszkodzeń DNA, że złożyli wniosek patentowy i rozpoczęli opracowywanie prototypów kremów przeciwsłonecznych zawierających błękit metylenowy. Ponadto Mblue Lab (Bluelene) niedawno wprowadził na rynek swój pierwszy wielofunkcyjny produkt do pielęgnacji skóry, który łączy błękit metylenowy z witaminą C, aby zapewnić optymalne efekty przeciwstarzeniowe (Bluelene’s Night Plus +).

READ  Badanie NHS wykazało, że nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2

Odniesienie: „Potencjał ochrony przed promieniowaniem UV przez błękit metylenowy dla zdrowia ludzkiej skóry i raf koralowych”, 28 maja 2021 r., Dostępny tutaj. Raporty naukowe.
DOI: 10,1038 / s41598-021-89970-2

Badania zostały dofinansowane z grantu National Science Foundation (NSF) Small Business Technology Transfer Grant (grant: 1842745). To badanie zostało przeprowadzone wspólnie przez naukowców z Mblue Labs i University of Maryland.

Informacje o Mblue Labs + Bluelene:

Zespół badawczy University of Maryland, kierowany przez dr. Kan Kao, zmierzył skuteczność błękitu metylenowego w zwiększaniu nawilżenia skóry, zagęszczaniu skóry właściwej i poprawie tekstury skóry w porównaniu z produktami zawierającymi przeciwutleniacze, które działają na mitochondria. Błękit metylenowy przewyższał MitoQ, NAC i MTemp w tym badaniu, jako bardziej skuteczny sposób na poprawę zdrowia mitochondriów i opóźnienie starzenia się komórek. Dzięki naszym ciągłym badaniom w 2019 roku wprowadziliśmy Bluelene, linię do pielęgnacji twarzy i ciała przeciwstarzeniową połączoną z błękitem metylenowym, aby zapewnić trwałe rezultaty.