Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowy bezprzewodowy pilot do ładowania Samsung

Sygnały RF mają niską moc i dlatego nie mogą ładować urządzeń, które wymagają dużej ilości energii, ale w zależności od przeszkód mogą potencjalnie ładować urządzenie takie jak pilot z odległości do 40 metrów.

Pilot SolarCell będzie również ładowany przez naturalne i sztuczne oświetlenie, a także przez USB-C dla szybszego ładowania.

TechRadar przewiduje, że po raz pierwszy technologia ta została zastosowana w produkcie elektroniki użytkowej.

Samsung wcześniej badał inne sposoby ładowania pilotów, w tym energię kinetyczną z potrząsania urządzeniem i energię wibracji z mikrofonu.

To wszystko jest częścią pragnienia południowokoreańskiej firmy, aby porzucić baterie AAA, z wcześniejszymi szacunkami, że przejście na piloty z alternatywnym zasilaniem może uniknąć 99 milionów zużytych baterii w ciągu siedmiu lat.

Według Samsunga w pilocie nie ma baterii litowo-jonowej — zamiast tego ma kondensator, który przechowuje niewielkie ilości energii, gdy trzeba wybrać ulubiony kanał.

Oprócz standardowego czarnego pilota, firma wprowadza w tym roku również biały model, aby dać osobom kupującym telewizory „lifestyle” szansę na koordynację kolorów.

Jeden z tych telewizorów, The Frame, zostanie znacznie ulepszony na 2022 rok, z ramą zaprojektowaną do siedzenia na ścianie i wyświetlania grafiki, gdy telewizor nie jest używany, a najnowszy model ma matowy, antyrefleksyjny ekran dla pierwszy raz.

Samsung twierdzi, że poczujesz się jak dotyk tkaniny lub papieru.

Ramka zaczyna się od 32 cali, mierzy większe 85 cali i oferuje oglądanie 4K HDR i 120 Hz granie w 4K.

READ  Microsoft PowerToys otrzymuje interfejs użytkownika Windows 11, globalne wyciszenie i funkcję wyszukiwania myszy