Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowozelandzkie miski do rugby oferują klubom 7,5 miliona dolarów na początku ery Silver Lake

  • Miliony zostaną wpompowane w obiekty, w których powstaną klubowe domy kultury
  • Zabronione jest chlapanie pieniędzmi na graczy, personel lub wycieczki
  • Kluby zachęcały do ​​poprawy udogodnień dla kobiet i dziewcząt podczas Mistrzostw Świata w rugby

Nowozelandzkie rugby i związki regionalne podjęły próbę zachowania i ożywienia sportu narodowego, a dyrektor generalny Waikato Carl Moon deklaruje: „Zrobimy dobry strzał”.

NZ Rugby wraz z 26 regionalnymi stowarzyszeniami ogłosiło we wtorek, że otworzyło wnioski o dofinansowanie w wysokości 7,5 miliona dolarów w ramach umowy Silver Lake.

Ponad 450 klubów w całym kraju jest gotowych do zastrzyku gotówki w wysokości od 10 000 do 40 000 USD, w zależności od liczby swoich graczy, przy czym pierwsze wypłaty należy wypłacić do końca października.

Jest to część wieloaspektowego podejścia do uczynienia klubów rugby ponownie centrum nowozelandzkich społeczeństw, ale przyniosło to spójne przesłanie z NZ Rugby na temat tego, po co są pieniądze.

Czytaj więcej:
* Nowozelandzki fotel rugby Stuart Mitchell popiera Marka Robinsona, przyjmuje podejście „czystej karty” do zbliżającego się przeglądu
* Wallabies spadają, osiągając rekordowo niskie oceny w przeddzień Pucharu Bledisloe
* Odejście All Blacks Ardie Savea i Shannon Frizell w celu wymuszenia przetasowań w tylnym rzędzie
* Dostarczone przez: Ruby Toei obejmuje presję po ujawnieniu koszulki Pucharu Świata w Rugby Black Ferns
* Kryzys, jaki kryzys? Rugby Brains Confidence mówi: „To nie jest cały koniec świata”
* Szef nowozelandzkiej drużyny rugby Stuart Mitchell mówi, że chcą, aby Australijczycy byli silni
* Silver Lake: Co oznacza sporna umowa inwestycyjna dla amatorskiego rugby

„Jesteśmy bardzo skoncentrowani na tym, aby te pieniądze zostały wykorzystane do zwiększenia roli rugby i pozycji rugby w lokalnych społecznościach” – powiedział we wtorek Steve Lancaster, dyrektor generalny Rugby Society of New Zealand. „Ma to wiele wspólnego z powszechnym uczestnictwem.

READ  Maszynki do strzyżenia a Słońca: Jak oglądać NBA online, kanał telewizyjny, informacje o transmisjach na żywo, czas gry?

„Nie chcemy nakazowo określać, na co należy je wydać, ale nie rezygnujemy z nakazowego określania, na co nie można na to wydać.

„Nie płaci graczom, nie płaci personelowi pomocniczemu wokół zespołów, a także wyjazdów, ponieważ jest to po prostu ryzyko na wyjazdach, w których wydaje się pieniądze i nikt nigdy z nich nie korzysta”.

Wyzwania stojące przed grą społecznościową są dobrze udokumentowane, a zmiany społeczne poza kontrolą rugby wywierają presję na uczestnictwo i liczbę klubów.

Jednak Moon powiedział, że wiele przemyśleń już rozpoczęto nad zmianą gry, aby działała dla społeczności, którym służy, a finansowanie będzie ukierunkowane na takie obszary, jak sztuczne boiska i lepsze oświetlenie, więc udostępnianie nie będzie czymś, co może się zdarzyć tylko w sobotni poranek lub popołudnie.

„Potrzebujemy wysokiej jakości obiektów, które pozwolą nam grać w różnych klasach, w różnych grupach wiekowych o różnych porach tygodnia, co również skutecznie otwiera grę w ciągu tygodnia i daje to, co mówią nam uczestnicy – ​​chcą większej elastyczności, mniej uzależnienie w sobotę i zobowiązanie do weekendu.

Moon powiedział również, że koncentruje się na otwieraniu klubów rugby na inne sporty. „Wiele naszych klubów już wchodzi w tę linię z wieloma zastosowaniami [facilities] Tak więc piłka nożna, piłka nożna gaelicka, lacrosse, futbol amerykański, dotyk ligi rugby… rośnie pod względem obiektów wielofunkcyjnych, a członkostwo w klubach jest wspierane po drodze. To szczególny cel”.

Wielkość płatności będzie zależeć od stopniowanej skali. Kluby z ponad 600 zarejestrowanymi graczami będą miały prawo do 40 000 $, podczas gdy mniejsze kluby z 15-199 graczami otrzymają 10 000 $.

Dla Tanyi Derns, dyrektor naczelnej Med Canterbury Consortium, korzyści z zastrzyków gotówki były znaczące.

„W przypadku niektórych z naszych mniejszych klubów będzie to miało ogromny wpływ. Jeśli weźmiesz mój najmniejszy klub – średnia liczba członków w ciągu ostatnich pięciu wynosi około 65 – to blisko 156 USD na osobę, która zainwestuje je z powrotem w swój klub „- powiedziała .

READ  ATP Cup: „Po prostu próbuję go chronić” – Stefanos Tsitsipas mówi, że single wycofują się z powodu problemu z łokciem

Lancaster „zachęcał” także kluby do rozważenia modernizacji obiektów dla kobiet i dziewcząt, w oczekiwaniu na wzrost zainteresowania po tegorocznym Pucharze Świata w Rugby.

Asysta bunnings 10 klubów przyznało już 30 000 dolarów dotacji na inwestycje w lepsze obiekty dla kobiet, ale Lancaster powiedział, że to nie koniec inwestowania w szybko rozwijającą się grę kobiet.

„Te 10 klubów, które otrzymały stypendium Boning, otrzyma również to stypendium, więc zaczynam dostrzegać tę wielowarstwową inwestycję, która faktycznie umożliwi im zrobienie czegoś bardzo ważnego poprzez wzmocnienie ich obiektów” – powiedział Lancaster.