Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe sankcje wymierzone w Radę Federacji Federacji Rosyjskiej i organizacje obronne

Nowa runda sankcji nałożonych przez rząd na rosyjskich polityków i podmioty zajmujące się obronnością jest wymierzona w 170 członków wyższej izby rosyjskiego parlamentu, zwanej Radą Federacji, a także sześć firm i instytucji sektora obronnego.

Minister spraw zagranicznych Nanaja Mahuta.
zdjęcie: basen / NZME

Minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta w dzisiejszym oświadczeniu powiedział, że ostatnie sankcje pokazują, że rząd ma „zamiar dalszego ścigania osób odpowiedzialnych za rosyjską inwazję na Ukrainę”.

„Ponieważ machina wojenna prezydenta Putina kontynuuje bezprawne ataki i pojawia się coraz więcej okrucieństw, jesteśmy zdeterminowani, aby obciążyć zaangażowanych kosztami.

„Wspieramy naród Ukrainy i jesteśmy zaangażowani w pociągnięcie do odpowiedzialności prezydenta Putina i jego kadry podżegaczy wojennych”.

Mahuta powiedział, że wszystkie cele przyczyniły się do ataku na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

„Pełny zestaw” zakazów został rozszerzony na ponad 400 osób, które zostały objęte wcześniej stosowanym zakazem podróżowania.

„Uniemożliwi to tym, na co nałożyliśmy już sankcje, prowadzenie działalności w Nowej Zelandii, a Nowa Zelandia nie stanie się bezpieczną finansowo przystanią dla osób zaangażowanych w nielegalną działalność Rosji na Ukrainie”.

READ  Według raportu o korupcji, jedna trzecia mieszkańców Pacyfiku zapłaciła łapówkę w ciągu ostatniego roku | Wyspy Pacyfiku