Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe nadpisanie paska zadań w systemie Windows 11 jest idealne dla osób, które mają otwarte wszystkie swoje aplikacje

Firma Microsoft wprowadza nową funkcję zastępowania paska zadań w systemie Windows 11, która ma ułatwić znajdowanie otwartych aplikacji, gdy na pasku zadań zabraknie miejsca. Jest idealny dla profesjonalnych użytkowników lub osób, które lubią mieć otwarte wszystkie swoje aplikacje przez cały czas. The Pomiń nowy pasek zadań Jest to menu z trzema kropkami, które pojawia się, gdy na pasku zadań zabraknie miejsca i starannie ukrywa wszystkie aplikacje, których nie można jednocześnie umieścić na pasku zadań.

Obecnie, jeśli otworzysz zbyt wiele aplikacji w systemie Windows 11 i Windows 10, pasek zadań utworzy obszar przepełnienia, który wyświetla tylko ostatnio używane lub otwierane aplikacje. Oznacza to, że jeśli jesteś koneserem aplikacji, nawigacja po wielu programach na mniejszych ekranach laptopa może być trudna (zwłaszcza, jeśli nie używasz alt + tab i innych funkcji wielozadaniowości).

Nowy obszar zastępowania paska zadań.
Zdjęcie: Microsoft

Nowe menu Overflow pasuje do projektu systemu Windows 11 i zawiera wszystkie funkcje paska zadań, których można się spodziewać, takie jak przypinanie aplikacji i listy skoku. „Po wywołaniu przepełnienia menu zostanie po cichu odrzucone po kliknięciu poza nim lub przejściu do aplikacji” wyjaśnia Amanda Langofskyszef programu Microsoft Windows Insider.

Nowe nadmiarowe zmiany Microsoftu pojawiają się zaledwie kilka dni po tym, jak firma je ujawniła Testowanie nowego interfejsu użytkownika dla paska zadań Windows 11. Gigant oprogramowania eksperymentuje z przywróceniem znanego paska wyszukiwania z systemu Windows 10 wraz z plakietkami powiadomień w sekcji Narzędzia w systemie Windows 11.

Testerzy systemu Windows 11 mogą wypróbować tę nową funkcję przepełnienia w najnowszej kompilacji Dev Channel wydanej w tym tygodniu. Firma Microsoft testuje również ulepszenia funkcji Udostępnianie w pobliżu, takie jak AirDrop w systemie Windows 11. Wbudowane okno udostępniania obsługuje teraz UDP w celu znajdowania pobliskich urządzeń, co oznacza, że ​​możesz teraz szybko znaleźć pobliskie komputery, aby szybko udostępniać pliki. Jeśli udostępniasz pliki lokalne za pośrednictwem interfejsu udostępniania, firma Microsoft dodaje również integrację OneDrive, aby przesyłanie i udostępnianie plików do chmury było szybkie i łatwe.

Wreszcie, Microsoft Store również otrzyma w tym tygodniu aktualizację, która ułatwia sprawdzanie cen gier, aplikacji lub filmów. Teraz łatwo jest również zobaczyć różne wersje gry, dzięki czemu możesz szybko zobaczyć ceny między wersjami Standard i Deluxe gier.

READ  Apple iPhone SE (2022) kontra Samsung Galaxy A52 5G