Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Zelandia zgłasza 20 nowych przypadków Covid, ponieważ rozprzestrzenianie się delty spowalnia | Nowa Zelandia

Nowa Zelandia zgłosiła 20 nowych przypadków koronawirusa w społeczności, co daje w sumie 801 przypadków epidemii wysoce zaraźliwego wariantu delta. To piąty z rzędu dzień, w którym liczba przypadków pozostaje niska, co stanowi zachęcający znak, że środki blokujące działają.

Ponieważ tydzień temu zarejestrowano 83 przypadki, dzienne liczby przypadków wynosiły 53, 49, 75, 49, 28, a teraz 20, dwa dni z rzędu. Wszystkie 20 przypadków zgłoszonych w niedzielę dotyczyło Auckland.

Kraj Odnotowano pierwszą śmierć od wybuchu Sobota – Kobieta w wieku 90 lat zmarła w szpitalu North Shore w Auckland w piątek wieczorem.

W szpitalu jest 38 osób, sześć osób jest w stanie intensywnym, a cztery potrzebują respiratorów.

W niedzielę rano zidentyfikowano 38 120 bliskich kontaktów, z czego 90% przetestowanych pod kątem wirusa. W sobotę podano ponad 77 000 dawek szczepionki, co daje całkowitą liczbę przyznanych dawek 3 850 611 dawek.

W ciągu ostatnich 24 godzin przetestowano 9238 osób na obecność wirusa, co stanowi spadek o prawie 2000 osób w porównaniu z poprzednim dniem. W weekendy często zdarzają się spadki liczby testów. Analiza pokazuje, że ponad 20% Aucklanderów zostało przetestowanych pod kątem wirusa.

„Zmierzamy we właściwym kierunku, jeśli chodzi o opanowanie wirusa, ale praca jest daleka od zakończenia” – powiedział wicepremier Grant Robertson w niedzielne popołudnie.

„W Delcie nie ma miejsca na samozadowolenie, więc proszę, trzymaj się swojej bańki, pozostań pod jednym dachem. Oznacza to, że nie musisz odwiedzać rodziny i przyjaciół, izolować się, jeśli masz kontakt i poddawać się testom, jeśli jesteś chory. Podwoijmy się i wykonajmy zadanie.

Dyrektor Generalny ds. Zdrowia, dr Ashley Bloomfield, powiedział, że Nowa Zelandia wyraźnie zmierza we właściwym kierunku, ale dodał, że ważne jest, aby „nie pozwolić, aby z sieci wyślizgnął się ani jeden przypadek”.

READ  Australijski koronawirus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 1218 przypadków, Wiktoria 92, stany wahają się w planach zakończenia blokady