Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Zelandia dołącza do partnerów Five Eyes, wyrażając „poważne obawy” po wyborach w Hongkongu i wysyła wiadomość do Chin

Pięć krajów twierdzi, że ochrona przestrzeni dla „pokojowych alternatywnych poglądów” jest „najskuteczniejszym sposobem zapewnienia stabilności i dobrobytu Hongkongu”.

„Wzywamy Chińską Republikę Ludową do działania zgodnie z jej międzynarodowymi zobowiązaniami do poszanowania praw i podstawowych wolności chronionych w Hongkongu, w tym gwarantowanych przez wspólną deklarację chińsko-brytyjską”.

Nowa Zelandia została wezwana do przyłączenia się do partnerów Five Eyes w celu złożenia oświadczenia „duży” autorstwa australijskiCo wskazuje, że minister spraw zagranicznych Nanaya Mahuta powiedział w kwietniu Była „niewygodna” Rozszerz uprawnienia grupy poza dzielenie się danymi wywiadowczymi.

Nastąpiło to po tym, jak Nowa Zelandia została skrytykowana za nieuczestniczenie w styczniowym oświadczeniu Five Eyes, w którym skrytykowano aresztowanie 55 prodemokratycznych demonstrantów w Hongkongu. Mahuta Osobno napisał na Twitterze jej obawy.

W marcu Mahuta Wydała oświadczenie ze swoim australijskim odpowiednikiem Maryse Payne wyraża zaniepokojenie zmianami w systemie wyborczym w Hongkongu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Nowej Zelandii stwierdziło w lipcu, że tak: Na razie nie ma dyskusji na temat wprowadzenia traktatu ekstradycyjnego Wraz z powrotem Hongkongu w życie. Ambasada chińska w Wellington poinformowała wówczas Newshub, że ustawa o bezpieczeństwie narodowym doprowadziła do „porządku społecznego” i przywrócenia „rządów prawa” w Hongkongu.

„Hongkong przeżywa szczęśliwy moment”

Chiński państwowy tabloid medialny Czasy globalne faktycznie Opublikowałem we wtorek wstępniak krytykujący Five Eyes Ze względu na ich „rozmytą wizję, że nie chcą widzieć Hongkongu z powrotem na właściwą drogę” i zasugerowali, że kraje wydały oświadczenie, w którym „Hongkong postąpił słusznie”.

Artykuł mówi, że błędem jest twierdzenie, że demokracja w Hongkongu uległa erozji i że Five Eyes wylewa „złośliwe frazesy” w czasie, gdy „Hongkong cieszy się szczęśliwym momentem”.

„Czy wszyscy są daltonistami? Podczas tych wyborów nominowano wielu ludzi z różnymi propozycjami politycznymi, a niektórzy zostali wybrani pomyślnie. Skład nowo wybranych członków jest bardziej reprezentatywny niż poprzednie pokolenie”.

READ  Rumunia traktuje poważny problem antyszczepionkowy jako rozdzierającą „katastroficzną” czwartą falę

Pięć Oczu nie jest jedynym ugrupowaniem, które wydało oświadczenie krytykujące proces wyborczy, ponieważ kraje G7 również sprzeciwiły się konkurencji.

W odpowiedzi na pytanie na konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj wieczorem, dotyczące „nieodpowiedzialnych wypowiedzi krajów zachodnich w sprawie wyborów”, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Zhao Lijian powiedział, że system wyborczy w Hongkongu jest „czysto wewnętrzną sprawą Chin”.

„W imię troski o demokrację w Hongkongu ingerują w politykę Hongkongu, ingerują w wewnętrzne sprawy Chin i utrudniają rozwój Chin. Jeśli narody tworzą klasę, Stany Zjednoczone nie są w żaden sposób 'bezpośrednim uczniem’ „cykl demokracji”, wciąż na pozycji, która pozwala jej być „wykładowcą”.

Carrie Lam, dyrektor naczelna Hongkongu, powiedziała po wyborach, że narzucanie kandydatom statusu patriotów jest „uzasadnione” po okresie zawirowań politycznych. Zignorowała obawy o niską frekwencję wyborczą.