Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa grupa antybiotyków Aston University stanowi część ratującego życie leczenia mukowiscydozy

Nowa grupa antybiotyków opracowana przez naukowców z Aston University stanowi część leczenia ratującego życie stosowanego w USA.

Stwierdzono, że połączenie antybiotyków imipenemu/relibaktamu z amoksycyliną jest wysoce skuteczne w leczeniu ropnia śmiertelnej Mycobacterium tuberculosis – bakterii, która może powodować poważne infekcje płuc u osób z różnymi przewlekłymi chorobami płuc, takimi jak mukowiscydoza.

Odkrycia dokonał zespół kierowany przez dr Jonathana Coxa, starszego wykładowcę mikrobiologii w Szkole Zdrowia i Nauk Przyrodniczych na Uniwersytecie Aston.

Ta kombinacja była stosowana jako część leczenia pacjenta w Ameryce, który później wyzdrowiał z infekcji.

Pacjent z mukowiscydozą otrzymał kombinację antybiotyków z Aston University w ramach złożonego schematu leczenia, w tym eksperymentalnego leczenia znanego jako terapia fagowa, która wykorzystuje wirusy do leczenia infekcji bakteryjnych.

Połączenie skutecznie wyleczyło infekcję pacjenta i umożliwiło wykonanie ratującego życie przeszczepu płuca.

Artykuł opisujący leczenie został opublikowany w czasopiśmie Cell i stwierdza: „Połączenie fagów i antybiotyków nie prowadziło do większej oporności na antybiotyki”. Oznacza to, że leczenie skojarzone skutecznie zlikwidowało infekcję i umożliwiło pacjentowi poddanie się ratującemu życie przeszczepowi płuca.

Pomyślne leczenie tego pacjenta kombinacją antybiotyków i faga pokazuje efekt takiego skojarzonego podejścia do leczenia opornego na antybiotyki ropnia Mycobacterium.


A mój zespół z Aston University, który ma swój udział w tym sukcesie, sprawia, że ​​jestem niesamowicie dumny.


Dr Jonathan Cox, starszy wykładowca mikrobiologii w Szkole Zdrowia i Nauk Przyrodniczych na Uniwersytecie Aston

READ  Potężna eksplozja w kosmosie została uchwycona jak nigdy dotąd