Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowa Fundacja stara się wspierać ruch na rzecz praw LGBT w Polsce Rosja Kościół Katolicki Nobla Olga Dokorsuk Holandia

Laureatka Nagrody Nobla, gwiazda Netflix i modelka należą do grupy, która pomogła we wtorek we wtorek zebrać pieniądze dla grup działających na rzecz praw LGBT w Polsce, gdzie geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe napotykają niepowodzenie ze strony konserwatywnego rządu i Kościół katolicki.

Fundacja Miasto Równości planuje otrzymać międzynarodowe darowizny na finansowanie firm naziemnych w Polsce. Działacze oddolni mówią, że potrzebują pomocy w zwalczaniu homoseksualnej retoryki na najwyższych szczeblach polskiego rządu i katolickich przywódców.

Modelka Anja Rubik, jedna z członkiń zespołu, powiedziała: „Nie możemy ufać pomocy pochodzącej z kraju.

Wraz z Rubikiem w zarządzie Fundacji zasiadają laureatka Nagrody Nobla polska pisarka Olga Dokorsuk reżyserka Agnieszka Holland oraz jedna z gwiazd serialu Netflixa „Królowa I” polsko-kanadyjski kucharz Anthony Borovsky.

Podczas wtorkowej konferencji internetowej kilku założycieli określiło nową fundację jako sposób na odejście od sprzeciwu wobec dyskryminacji osób LGBT, którą postrzegają jako część szerszego ataku na wartości demokratyczne w Polsce, kraju autorytaryzmu między Zachodem. Europa i Wschód.

Kiedy w zeszłym roku prezydent Andrzej Duda ubiegał się o reelekcję, powiedział, że określenie „LGBT” to „nie ludzie”, ale „ideologia” bardziej niebezpieczna niż komunizm. Minister edukacji powiedział, że osoby LGBT nie są równe „zwykłym ludziom”.

Tymczasem przywódcy Kościoła katolickiego również używają terminu „tęczowa plaga”, aby opisać ruch na rzecz większych praw dla lesbijek, homoseksualistów i osób transpłciowych.

Atmosfera sprawiła, że ​​część osób LGBT uciekła z kraju. Hollande, członek Rady ds. Równości, powiedział, że 70% młodzieży LGBT w Polsce ma myśli samobójcze.

„Musimy walczyć o ich życie” – powiedział.

Sebastian Hejnovsky, ekspert ds. public relations, który jest częścią administracji fundacji, powiedział, że widzi w Polsce konflikt między siłami konserwatywnymi a nowym pokoleniem młodych ludzi, którzy popierają akceptację mniejszości seksualnych.

READ  Prezes IJF wyróżniony przez Polski Komitet Olimpijski za asystę w Judo w Polsce

Powiedział, że w przeciwieństwie do Rosji, gdzie prawa LGBT zostały mocno ograniczone, Polska wciąż może wybrać inną drogę, z małymi szansami na postęp w przyszłości.

„Ludzie muszą wspierać Polskę, ponieważ jest wyraźna szansa na zwycięstwo w tej walce w Polsce” – powiedział Hejnowski.

Nominowani do funduszu to m.in. kampania przeciwko homofobii, Towarzystwo Miłości Stowarzyszenia oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji.