Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Northland umieszcza „New York Times” na swojej liście „52 miejsc do odwiedzenia w 2022 roku”

Kiedy podróże międzynarodowe są masowo wznawiane, odpowiedzialni podróżnicy są kierowani do takich krajów jak Northland w Nowej Zelandii, aby rozwiązać takie problemy, jak nadmierna turystyka i zmiany klimatyczne.

Northland był jedynym celem podróży w Nowej Zelandii w New York TimesDoroczna lista „52 miejsc” – Najlepsze propozycje podróży w tegorocznej publikacji.

Northland był jedynym celem podróży w Nowej Zelandii, który pojawił się na liście New York Times, ale nie wspomniano o jego słynnych plażach.

Brooke Sabine

Northland był jedynym celem podróży w Nowej Zelandii, który pojawił się na liście New York Times, ale nie wspomniano o jego słynnych plażach.

W przeciwieństwie do poprzednich ofert, które skupiały się na nowych scenach kulinarnych, muzeach i kurortach, edycja 2022 ma na celu zachęcenie podróżnych do pomocy w rozwiązywaniu globalnych problemów, do których przyczynia się turystyka.

Publikacja mówiła o zobowiązaniu sektora do zmniejszenia o połowę emisji dwutlenku węgla do 2030 r. i osiągnięcia „zera netto” do 2050 r. na szkockim szczycie klimatycznym w listopadzie ubiegłego roku. Waluta branży turystycznej ma udział od 8 do 11 procent w globalnej emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej:
* Magazyn Time wymienia Christchurch i Northland wśród „najwspanialszych miejsc na świecie”
* Northland / Te Tai Tokerao: Klasyczna wycieczka po Nowej Zelandii, którą musisz odbyć
* Dlaczego każdy Nowozelandczyk powinien odwiedzić Northland?

„Podróże wspierają zubożone gospodarki w miejscach, które zależą od dolarów turystów i otwierają oczy podróżnych na kultury i zwyczaje inne niż ich własne”.

Co niezwykłe, aby odciąć podróże po Northland, New York Times Nie wspomniałem o popularnych plażach w okolicy. Zamiast tego podkreślił dziedzictwo i atrakcje Maorysów, obiecując „niekończące się lekcje kultury, które na ciebie czekają”.

Źródła termalne w Northland.

Sprężyny zbiornika/w zestawie

Źródła termalne w Northland.

Odmładzające źródła Ngawa – kompleks basenów geotermalnych od dawna cenionych przez lud Ngabohi ze względu na swoje właściwości lecznicze – zostały podkreślone przez autora Daniela Schleifera, mówiącego: „Odwiedzający mogą zanurzyć się w dziesiątkach basenów bogatych w minerały, aby złagodzić ból i naprawić powszechne dolegliwości”.

Brook Sabin, pisarz podróżniczy, który powiedział, że przebudowany kompleks w pobliżu Kaikohe „dodał luksusu kąpielom”, uważa, że Na dobrej drodze, aby stać się jedną z największych atrakcji Northland.

Te Ahurea, dawniej znana jako wieś Rewa, została również sklasyfikowana jako znak, z New York Times Zauważając, że zestawienie „zawiera interaktywną witrynę lub witrynę osadniczą, która podkreśla historię i tradycje rdzennych ludów Maorysów z Hongi, Rewa i Tari”.

Ngāwā Springs znajduje się niedaleko Kaikohe – małego miasteczka o bogatym dziedzictwie maoryskim i europejskim.

Dennis Piper/Rzeczy

Ngāwā Springs znajduje się niedaleko Kaikohe – małego miasteczka o bogatym dziedzictwie maoryskim i europejskim.

Ngāti Rēhia przekształciła ośrodek Kerikeri w centrum kulturalne i edukacyjne z ogrodami rongoā i platformami widokowymi z widokiem na historyczny obszar basenu.

Wyróżniono również Tu Tika Tours, prowadzony przez rodzinę Te Tai Tokerau (Northland) The Hardings.

Urodzeni i wychowani w Whangarei, Mervin i Rangmari Harding wraz z pięciorgiem dzieci oferują wciągające doświadczenia kulturalne wraz z tradycyjnymi maoryskimi ceremoniami powitania i pożegnania, zwiedzaniem miejsc o znaczeniu kulturowym, takich jak wodospady, miejsca Ba i drzewa Kaori oraz – w przypadku tej piątki – całodobowa wycieczka – poranna herbata z lokalnym maoryskim chlebem Domowe obiady i Hanji.

Publikacja poleciła również Tahie Ekologiczne Rekolekcje w Północnym Pahoa, które przekazuje dochody na lokalne projekty ochrony przyrody, kultury i społeczności.

Inne miejsca na liście to Chioggia we Włoszech, reklamowana jako cichsza alternatywa dla Wenecji (w rzeczywistości jest starsza niż jej słynny sąsiad) oraz Park Narodowy Chimanimani w Mozambiku, kraj walczący z Covid-19, zmianami klimatycznymi i konfliktami na pewnego razu. Na granicy z Zimbabwe nowy park narodowy jest chwalony za „starożytne malowidła naskalne”, „zaciszne święte góry” i dzikie zwierzęta, takie jak maleńka żaba i jaszczurka agama kirke.

Chioggia, często określana jako

istock

Chioggia, często nazywana „Małą Wenecją”, jest cichszą alternatywą dla tego słynnego włoskiego miasta.

Na liście znajdują się również Queens w Nowym Jorku, Northumberland w Anglii, argentyński park Ibera, region winiarski Alentejo w Portugalii, grecka Evia, RPA i Słowenia.

W regionie Azji i Pacyfiku wyróżniono również deltę Rzeki Czerwonej w Wietnamie, Uttarakhand w Indiach, Kioto w Japonii, australijskie lasy deszczowe Summerland i Daintree oraz Vanuatu.

ten New York Times Zauważył, że nie wszystkie miejsca na liście są obecnie otwarte dla zwiedzających, a sytuacja Covid-19 w niektórych sprawia, że ​​odwiedzanie ich jest niebezpieczne, ale ma nadzieję, że zainspiruje to „bardziej celowe i satysfakcjonujące podróże w nadchodzącym roku i później ”.

READ  Operacja policyjna kończy się po tym, jak mężczyzna zaszył się w kawiarni Flinders Lane w Melbourne