Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się konsolą do gier podczas Czarnego Piątku w Wielkiej Brytanii

Firma GfK Entertainment ujawniła, że ​​Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się konsolą do gier w Czarny piątek w Wielkiej Brytanii.

Maszyna hybrydowa stanowiła 42% wszystkich konsol sprzedanych w tym tygodniu. Wynika to z powrotu zeszłorocznego pakietu Black Friday Switch, w skład którego wchodziła konsola Switch Neon, Mario Kart 8: Deluxe oraz trzy miesiące Nintendo Switch Online.

Jednak w rzeczywistości jest znacznie słabszy niż ostatni Czarny piątek Nintendo. W tym roku firma stanęła w obliczu silnej konkurencji, na czele z mocnym pokazem Xboksa. Microsoft obniżył Xbox Series S do mniej niż 200 GBP podczas Czarnego piątku, a platforma stanowiła 40% wszystkich konsol sprzedanych w ciągu tygodnia. PS5, które otrzymało niewielkie zniżki na wersję cyfrową, stanowiło 18% sprzedaży.

„Ilość sprzętu na konsole podczas tygodnia Czarnego Piątku jest podobna do zeszłego roku, a Switch ponownie był numerem jeden” — powiedział Dorian Bloch, prezes GfK. Jednak ogólne wolumeny Switcha znacznie spadły w porównaniu z Czarnym piątkiem 2021 r., ponieważ zarówno Sony, jak i Microsoft celowały w Czarny piątek z kuszącymi ofertami.

Wszystkie trzy konsole odnotowały jak dotąd największe tygodnie sprzedaży w roku w okresie Czarnego Piątku.

Ogólnie rzecz biorąc, w tym fizyczne gry, akcesoria i konsole, Czarny piątek 2022 był nieco większy niż w zeszłym roku (wzrost o 4%). Jest to ósmy co do wielkości Czarny Piątek spośród dziesięciu piątków organizowanych do tej pory w Wielkiej Brytanii.

Powraca najsłabszy Czarny piątek 2020 roku, który był słaby po premierze PS5 i Xbox Series X i S zaledwie dwa tygodnie temu.

„Czarny piątek 2013 pozostaje największym tygodniem w roku i zbiega się z premierą PS4” — dodał Bloch.

Poza tygodniami Czarnego Piątku powraca największy tydzień w historii 2020 roku, czyli premiera PS5 i drugi tydzień Xbox Series X i S.

Bloch dodaje, że przychody podczas Czarnego piątku 2022 zostały podzielone na 41% na konsole, 39% na akcesoria i 21% na gry fizyczne – jak dotąd najmniejszy udział w przypadku oprogramowania.

READ  Zoom śledzi frekwencję podczas spotkań

81% sprzedaży w Czarny piątek 2022 r. odbyło się za pośrednictwem sprzedawców internetowych, co stanowi jak dotąd drugi co do wielkości udział sprzedawców internetowych. Największy udział online miał miejsce podczas Black Friday 2020, który był wynikiem ogólnokrajowej blokady z powodu COVID-19.

Jeśli chodzi o urządzenia peryferyjne, VR po raz kolejny stało się gwiazdą, napędzaną przez Meta Quest 2 z pakietem Resident Evil 4. Ostatni tydzień był numerem 1 wszechczasów pod względem przychodów z VR w Wielkiej Brytanii i numerem 5 pod względem liczby jednostek sprzedaż.

„Konsole pozostają akcesoriami numer 2 do gier” — powiedział Bloch. „Było to szczególnie spowodowane umowami Microsoftu na konsole i wysoką sprzedażą sprzętu dla wszystkich trzech konsol, napędzającą kupowanie konsol. To był najlepszy tydzień dla konsol od Czarnego piątku 2019”.