Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nigeria: Ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego wydane w związku z wybuchem błonicybiuro prasowe Śmiać się

Nigeryjscy urzędnicy ds. zdrowia wydali w zeszłym tygodniu ostrzeżenie dotyczące zdrowia publicznego w związku z wybuchem błonicy w kilku stanach.

Zdjęcie/Robert Herrmann

Nigeryjskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (NCDC) odpowiedzieli na doniesienia o przypadkach błonicy w stanie Kano, w którym to zgłoszono Co najmniej 25 osób W stanie zostali zabici.

Ponadto przypadki zgłoszono w stanach Lagos, Osun i Yobe.

Błonica jest poważną infekcją wywołaną przez szczep bakterii tzw Corynebacterium błonica które tworzą truciznę (truciznę). Infekcja może prowadzić do trudności w oddychaniu, niewydolności serca, niewydolności nerek, paraliżu, a nawet śmierci.

Subskrybuj program Outbreak News TV na YouTube

Oznaki i objawy zwykle zaczynają się 2-10 dni po ekspozycji na bakterie. Objawy błonicy obejmują: gorączkę, katar, ból gardła, kaszel, zaczerwienienie oczu (zapalenie spojówek), obrzęk szyi oraz, w ciężkich przypadkach, gęstą szarą lub białą plamę na migdałkach i (lub) w tylnej części gardła, której towarzyszy trudność. oddechowy.

Nigeryjski harmonogram szczepień dzieci zaleca trzy (3) dawki szczepionki pięciowalentnej (zawierającej toksoid błoniczy) zalecanej dla dzieci w 6., 10. i 14. tygodniu życia.

W Gwinei odnotowano śmierć z powodu żółtej febry

Republika Południowej Afryki zgłosiła 397 przypadków odry od października

Ogłoszenie epidemii cholery w Burundi

Kenia: Epidemia wąglika dotyka 10 osób w hrabstwie Kisii

Ogłoszenie zakończenia epidemii eboli w Ugandzie

READ  Granty wspierają badania nad nieneuronowymi typami komórek w chorobie Parkinsona